Haber Detayı
26 Ekim 2020 - Pazartesi 13:33 Bu haber 1746 kez okundu
 
Samsun Eğitim-İş'te Görev Değişimi
Samsun Eğitim-İş Sendikası Samsun Şubesi 5. Olağan Kongresi Çarşambalılar Derneği’nde gerçekleştirildi.
SİVİL TOPLUM Haberi
Samsun Eğitim-İş'te Görev Değişimi


Saygı duruşu ve ardından  İstiklal Marşı'mızın okunması ile başlayan kongrede, Divan Kurulu Başkanlığına Samsun Eğitim-iş üyesi ve Belediye Ortaokulu Müdürü Mustafa Şener seçildi.

 

Açılış konuşması yapan  Eğitim-İş Samsun Şube Başkanı Rüstem Kara, “ Bugün şube başkanı olarak son kez buradayım. Biz bütün üyelerimizle birlikte bir başarıya  imza attık. 17 Ekim 2005’ten bu güne kadar sürekli üyesini artıran bir sendikayız.  Ancak son üç yılda milli eğitimde üye artışında diğer tüm sendikalardan önde olduk; iktidar rüzgârını arkasına alan sendikadan yaklaşık iki kat fazla üye yaptık. 

 

Bundan sonra ki süreçte sizlerle birlikte Birleşik Kamu İş Konfederasyonumuzun Samsun İl temsilcisi olarak çalışacağım. Bu güzel günümüzde bizimle birlikte olan bizi onurlandıran siyasi parti ve demokratik kitle örgütlerinin temsilcilerini gücümüze güç katan değerli üyelerimize teşekkür ederim” dedi.

 

EĞİTİM İŞ, TÖS VE TÖBDER'İN BULUŞMA NOKTASI OLDU

 

Eğitim-İş Genel Başkan Yardımcısı Suat Özkolay ise, “2002 yılından sonra AK Parti İktidarı, eğitim sisteminde, laik, bilimsel, demokratik ve parasız eğitim kavramlarından uzaklaşmış, liyakat yok sayılmış, Cumhuriyet’in temel ilkesi eğitim hakkı terkedilmiş, okullar ticarethane, müdürler tüccar, öğretmenler tahsildar, öğrenciler ise müşteri haline dönüştürülmüştür.

Bugün Eğitim-İş Cumhuriyet devrimlerinin yaktığı eğitim meşalesinin sönmemesi için laik demokratik parasız ve bilimsel eğitime kendini adamış eğitim emekçilerinin TÖS ve TÖBDER’in manevi mirasçısı olarak gördüğü buluşma noktası olmuştur” diye konuştu.

 

RÜSTEM KARA'YA TEŞEKKÜR


Samsun Eğitim-İş Başkan adayı Onur Gündüz ise yaptığı konuşmasında şunları söyledi: “Eğitim-İş, Türkiye genelinde de Samsun’da da gerçekten bir başarı hikâyesidir. Kurulduğu günden bugüne sürekli üyesini arttıran sürekli hukuksal, eylemsel, söylemsel anlamda eğitim emekçilerinin ışığı olmuş mücadelesini vermiş bir sendikal başarıdır. Bu yapının içerisinde de kurulduğu günden bu yana  Eğitim-İş Şubesi gerek Samsun merkezde yaptığı başarılı çalışmalarla, gerekse de Eğitim-İş Genel Merkezine verdiği destek ve katkılarla parlayan yıldızı olmuştur.


Samsun Eğitim-İş, Türkiye’deki 40 şube arasında  ilk üçe  girmiş bir sendika şubesidir. Bu da  Rüstem Kara başkanımızın başkanlığında gerçekleştirdiğimiz çalışmalarla olmuştur. Bu anlamda kendisine burada teşekkürü borç biliyorum.  Kongremize gelen tüm üyelerimize vekillerimize, başkanlarımıza çok teşekkür ederim.” 


Kongreye, CHP Samsun Milletvekili Kemal Zeybek ve Neslihan Hancıoğlu, Atakum Belediye Başkanı Cemil Deveci, Eğitim-İş Genel Başkan Yardımcısı Suat Özkolay, CHP Samsun İl Başkanı Fatih Türkel, CHP Bafra İlçe Başkanı Vahit Perçin, İYİ Parti Bafra İlçe Başkanı Aydoğan Yılmaz çok sayıda davetli ve üyeler katıldı.

 

Tek listenin yarıştığı kongrede, Yönetim Kurulu ve diğer kurullara seçilen isimler şöyle :

YÖNETİM KURULU:

 

Onur Gündüz, 
Kubilay Altuntaş, 
Selma Kaya, 
Melike Özakça, 
Ekrem Çoban, 
Özcan Kandemir, 
Ahmet Sevim,

 

DENETLEME KURULU

Murat Gün, 
Hüseyin Arslan, 
Rahime Yılmaz, 

DİSİPLİN KURULU

Nazmiye Çepni, 
Ayhan Tunç, 
Murat Avcı, 

 

GENEL MERKEZ DELEGELERİ

Volkan Erken, 
Rüstem Kara, 
Kubilay Altunbaş, 
Ali Demirci, 
Abdullah Kerim Maral,
İlker İleri 
Onur Gündüz

 

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Coşkun ÖZBEK
Etiketler: Samsun, Eğitim-İş'te, Görev, Değişimi,
Yorumlar
Haber Yazılımı =file_get_contents('http://anti-adblock.adnow.com/aadbAdnow.php?ids=863862,863864,863865');