Haber Detayı
07 Aralık 2019 - Cumartesi 15:56 Bu haber 2294 kez okundu
 
Samsun Eğitim İş'ten Birlik ve Dayanışma Yemeği
Eğitim İş Samsun Şubesi, üyelerinin ve emekli üyelerinin de katılımıyla Birlik ve Dayanışma Gecesi düzenledi.
EĞİTİM Haberi
Samsun Eğitim İş'ten Birlik ve Dayanışma Yemeği

Samsun Şehir Kulübü'nde düzenlenen gecede, CHP Samsun İl Yönetim Kurulu üyeleri ve Şükrü Kumbasar,  CHP Çarşamba İlçe Başkanı İlhan Yörükçü, ADD Samsun Şube Başkanı Dr. Işık Özkefeli, Cumhuriyet Kadınları Derneği Başkanı Sakine Baykan, Eğitim İş Genel Başkan Yardımcısı Suat Özkolay ve Birleşik Kamu İş'e bağlı sendikaların yönetici ve temsilcileri de hazır bulundu.

RÜSTEM KARA: "ÇOCUKLARIMIZA DOĞRULUĞU VE DÜRÜSTLÜĞÜ ÖĞRETİYORUZ!"

Gecenin açılış konuşmasını yapan Eğitim iş Samsun Şube Başkanı Rüstem Kara geceye katılanlara teşekkür ederek başladığı konuşmasında, "Çocuklarımıza doğruluğun ve dürüstlüğün eğitimini veriyoruz. Eğitim İş Samsun'da ve Türkiye'de üye sayısını an fazla artıran sendika olma özelliğine sahip. Atatürkçü, çağdaş, laik eğitim anlayışından taviz vermeden çocuklarımızı yetiştireceğiz. Bizi geriye götüren eğitim sistemini değiştirmek için mücadelemizi sürdüreceğiz." dedi.


ELEŞTİREN DEĞİL, ÇÖZÜM ÜRETEN SENDİKA OLACAĞIZ

Rüstem Kara'nın ardından söz alan Eğitim İş Genel Başkan Yardımcısı Suat Özkolay da şunları söyledi:"Eğitim İş, yenidenemek mücadelesine Atatürk ilkeleri doğrultusunda yılmadan devam edecek. 16 yıllık AKP İkttidarında eğitimin sorunları bitmedi.2002 yılından bu yana eğitimde gericilik devam ediyor.

Okul müdürü tüccar, öğretmen tahsildar, öğrenciler müşteri oldu. Bu anlayışı ortadan kaldırmak için demokratik laik eğitim adına mücadele edeceğiz. Eleştiren anlayıştan kurtulup, çözüm ortaya koyan sendika olacağız." dedi.

Konuşmaların ardından emekliye ayrılan üyelere plaketleri verildi. Plaket töreninin ardından katılanlar müzik eşliğinde eğlendiler.

ÖĞRETMEN, ÖĞRENCİSİ VE ÖĞRENCİSİNİN  ÖĞRENCİSİ BULUŞTU

Geceye damgayı, 3 kuşak öğretmenin sahned birlikyte oyunu vurdu. Eğitim İş Üyesi emekli öğretmen Ali Hikmet Koıcatürk, öğrencisi Ahmet Gencay ve Ahmet Gencay'ın öğrencisi Ali Demirci gecede bir araya gelerek anılarını tazeledi, duygulu anlar yaşadı.


  

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Coşkun ÖZBEK
Etiketler: Samsun, Eğitim, İş'ten, Birlik, ve, Dayanışma, Yemeği,
Yorumlar
Haber Yazılımı