Haber Detayı
21 Mart 2020 - Cumartesi 17:17 Bu haber 1575 kez okundu
 
Samsun Eğitim İş'ten Nevruz Kutlaması
Eğitim İş Samsun Şube Başkanı Rüstem Kara, Nevruz'un Baharın Müjdecisi, Birlik, Beraberlik ve Kardeşliğin Bayramı Olduğunu Söyledi.
KÜLTÜR Haberi
Samsun Eğitim İş'ten Nevruz Kutlaması

   Nevruz Bayramı nedeniyle bir kutlama mesajı yayınlayan Eğitim İş Samsun Şube Başkanı Rüstem Kara mesajında şunları söyledi:

 

"  Bugün, baharın müjdecisi, birlik, beraberlik ve kardeşliğin sembolü dünyanın en eski ve en zengin barış ve dostluk bayramı Nevruz, yani “Yeni Gün”,ü birlikte yaşıyoruz.

 

    Doğanın tüm renkleriyle canlanmaya başladığı baharı, doğa ile insanın bütünleşmesini simgeleyen Nevruz, kültürümüzde her zaman barış ve sevgiyle özdeşleşmiştir.

 

   Nevruz kökümüz, geçmişimiz, ortak bilimcimizdir. Sadece ülkemizin değil bütün coğrafyamızın ortak rengi, ortak ezgisidir.

 

    Nevruz bayramını  bu çoğrafyada yaşayan  halkların birlikte kutlaması bölgemize barışın gelmesine ve savaş ortamının kaklmasına katkı sunaçaktır. Bu düşüncelerimizle Nevruzu birlik ve beraberliğimizin sembolü olarak kutlamalı ve yaşatmalıyız.

 

    Bizler eğitim işgörenleri olarak, her zaman, ayrışmayı değil, bütünleşmeyi; çatışmayı değil uzlaşmayı ve birlikte içinde çağdaş bir ülkede yaşamak için yeni günlerde sorunlarımızı çözebileceğimize inanıyoruz. Bu düşüncelerimizle;Nevruzun gelişini coşkuyla karşılayıp o heyecanı ulusca birlikte yaşamalıyız.

 

   Eğitim-İş olarak, güzel günlerin habercisi kabul edilen Nevruz bayramınızı son aylarda yaşadığımız koronavirüs nedeniyle geçirdiğimiz kötü günlerden çıkışın da müjdecisi olması dileklerimizle kutluyoruz.

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Coşkun ÖZBEK
Etiketler: Samsun, Eğitim, İş'ten, Nevruz, Kutlaması,
Yorumlar
Haber Yazılımı