Haber Detayı
09 Kasım 2019 - Cumartesi 16:55 Bu haber 750 kez okundu
 
Samsun Eğitim Sen’den 10 Kasım Mesajı
Eğitim Sen Samsun Şube Başkanı İsmail Yavuz, Atatürk’ün aramızdan ayrılışının 81. Yıldönümü nedeniyle bir mesaj yayınladı.
- Haberi
Samsun Eğitim Sen’den 10 Kasım Mesajı

 

İsmail Yavuz mesajında şu görüşlere yer verdi: “   Emperyalizme karşı Ulusal Kurtuluş Mücadelemizin önderi, Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün ölümünün üzerinden 81 yıl geçti. Atatürk’ün 10 Kasım 1938’de hayata gözlerini yumduğu günden bu yana 81 yıl geçti. Bugün dünya üzerinde yaşanan çatışma ve savaşlar tüm hızıyla sürmektedir.

   Atatürk’ün ölümünden bu yana dünyanın dört bir yanında yaşanan başta kadınlar ve çocuklar olmak üzere, geniş kitlelerin yaşam hakkını tehdit eden savaşlar, çatışmalar ve katliamlar, Atatürk’ün yıllar önce söylediği ‘Yurtta barış, dünyada barış’ sözünün anlamının ne kadar doğru ve güncel olduğunu göstermektedir.

    Günümüzde iktidar desteğiyle eğitimde ve bilimde gerici kuşatma ve uygulamalar hız kesmeden devam etmektedir. Başta yaşam hakkı olmak üzere, çocuk ve kadın haklarının yoğun saldırı altında olduğu, okullarımız başta olmak üzere toplumsal yaşamın bütün alanlarında baskı ve otoriter uygulamaların hayata geçirilmeye çalışıldığı günümüz koşullarında, hayatı boyunca aydınlanmadan ve bilimden sanattan ve laiklikten yana tutumuyla bilinen Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü vefatının 81. yılında saygı, minnet ve özlemle anıyoruz.”

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Coşkun ÖZBEK
Etiketler: Samsun, Eğitim, Sen’den, 10, Kasım, Mesajı,
Yorumlar
Haber Yazılımı