Haber Detayı
16 Mayıs 2020 - Cumartesi 14:42 Bu haber 4261 kez okundu
 
Samsun Eğitim Sen'den Dekan'a Destek Kampanyasına Sert Tepki
Eğitim Sen Samsun Şubesi, Kız Öğrencilerle ilgili ekrandaki söylemi nedeniyle istifa eden Gazi Üniversitesi Fen Fakültesi Dekanı Orhan Acar'a sosyal medyada destek kampanyasına sert tepki gösterdi.
SİVİL TOPLUM Haberi
Samsun Eğitim Sen'den Dekan'a Destek Kampanyasına Sert Tepki

Gazi Üniversitesi Fen Fakültesi Dekanı Orhan Acar'ın öğrencileriyle yaptığı görüşmede, videonun açık olduğunu unutup  ”Kızların resimlerini de görürüz böylece çaktırma. ” sözlerinin sosyal medyaya bomba gibi düştüğünü ifade eden Eğitim Sen Samsun Şubesi Kadın Sekreteri  Havanur Süsoy Taflan konu ile ilgili olarak bir basın açıklaması yaptı.

 

Havanur Süsoy Taflan bu duruma şaşırmadıklarını belirterek açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

" Bilim yuvası olarak kabul ettiğimiz eğitim kurumlarında bir eğitimcinin bu zihniyeti yaşaması çok vahim. Hangi zihniyet çocuğu yaşındaki öğrencilerin fotoğraflarını cinsel obje olarak görür. Bu durum kadar vahim olan bir durumda ” #Dekanınyanındayız ”şeklinde sosyal medyada başlatılan kampanya. Anlayacağınız her açıdan çok vahim bir tabloyla karşı karşıyayız. Unutulmamalıdır ki bu zihniyetin sonucu olarak Türkiye’de kadın  ve çocuklar her türlü kötü muameleyle karşı karşıya kalmış ve kalmaya da devam etmektedir.

 

BU KİŞİLER BIRAKIN DEKANLIK YAPMAYI DERS BİLE VERMEMELİ!

 

Bırakın bu kişilerin dekanlık yapmasını bu kişilerin öğrencilerimize ders anlatıyor olmaması gerekmektedir. Kamuoyundan gelen tepkiler üzerine dekanın istifa ettiği ve yasal sürecin başladığı ifade edilse de sorun münferit olmadığı için bu şekilde çözüm mümkün olmayacaktır. Bu açıklamayı yazarken, (artık hızlarına yetişemiyoruz) Bilgi üniversitesinden Prof.Kutluk Özguven, 12-17 yaş arası süper kadındır, doğum için mükemmel yaştır şeklindeki konuşmayı rahatlıkla televizyon ekranlarından söyleyebiliyor. Arkasından Bilgi üniversitesinden gelen açıklama, şahsi fikirdir üniversiteyi bağlamaz şeklinde. Pedofili suçtur. Fikir özgürlüğü gibi savunulamaz.      

            Bunun arkası kesilmedikçe, üniversiteler bilim yuvası olmadıkça, siyasi vesayetin ve iktidarın hegemonyası olmaktan kurtulmadıkça bu örnekleri yaşamaya devam edeceğiz. Ayrıca bu zihniyetin yetiştirdikleriyle de uğraşmak zorunda kalacağız. Biz Samsun Eğitim Sen olarak bunun karşısındayız ve olmaya devam edeceğimizi duyururuz."

 

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Coşkun ÖZBEK
Etiketler: Samsun, Eğitim, Sen'den, Dekan'a, Destek, Kampanyasına, Sert, Tepki,
Yorumlar
Haber Yazılımı