Haber Detayı
06 Aralık 2018 - Perşembe 19:30 Bu haber 711 kez okundu
 
Samsun Eğitim Sen’den Milli Eğitim Müdürlüğüne Bilişim Teknolojileri tepkisi
Eğitim Sen Samsun Şube Başkanı İsmail Yavuz, Samsun İl Milli Eğitim Müdürlüğü'nün bazı meslek liselerindeki " Bilişim Teknolojileri" alanını kapatmasına sert tepki gösterdi,.
EĞİTİM Haberi
Samsun Eğitim Sen’den Milli Eğitim Müdürlüğüne Bilişim Teknolojileri  tepkisi

 

Bu çalışmanın eğitim öğretimin gelişmesine katkı sağlayacak bir karar olmayacağını ve bilişimalanını yok edeceğini belirten İsmail Yavuz, “ Aksine kadro, teknik imkânlar, bilinirlik açısından köklü bir meslek alanı olan bilişim alanını yok edecek Samsun İl Milli Eğitim Müdürlüğü son dönemde bazı meslek liselerinde, bilişim teknolojileri alanını kapatarak, meslek alanlarının başka okullara taşınması konusunda bir çalışma yürütmektedir.

 

 Bu çalışmanın eğitim öğretimin gelişmesine katkı sağlayacak bir karar olmayacağı, aksine kadro, teknik imkânlar, bilinirlik açısından köklü bir meslek alanı olan bilişim alanını yok edecek, üretime dönük olarak yapılanmış olan diğer bölümler ile kurulu etkileşimi ortadan kaldıracak bir uygulamadır.Üretime yönelik makine, motor, metal, elektrik gibi alanların bulunduğu bir okulda bilişim teknolojileri alanının yok edilmesi kabul edilebilir değildir. “ dedi.

 

BU ÇALIŞMALAR TÜM YÖNLERİ İLE DEĞERLENDİRİLMELİ

Bu alanların uzun yılların ürünü  ve alt yapı birikimi ile oluştuğunu ifade eden İsmail Yavuz, “  Birleştirme adı altında bölümün bu alt yapı dışına çıkarılması da yılların emeğini ve birikimini de hiçe saymak demektir. Endüstri 4.0 tartışmalarının yapıldığı, akıllı makineler, yapay zeka gibi bilişim teknolojileri ile doğrudan ilişkili tartışmaların yapıldığı ve hayata geçtiği bir dönemde el yordamıyla, teknik analizler yapılmadan ve çevresel etkileşimi ortaya çıkarılmadan, eğitsel ve pedagojik yanı değerlendirilmeden yapılan taşıma çalışmaları son derece yanlıştır.

 

         İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün bu çalışmaları tüm yönleri ile değerlendirerek, yalnızca ben yaptım oldu anlayışından uzaklaşarak yürüteceğini düşünüyoruz. Konunun takipçisi olacağımızın bilinmesini istiyoruz. “ diye konuştu.

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Coşkun ÖZBEK
Etiketler: Samsun, Eğitim, Sen’den, Milli, Eğitim, Müdürlüğüne, Bilişim, Teknolojileri, , tepkisi,
Yorumlar
Haber Yazılımı