Haber Detayı
20 Haziran 2020 - Cumartesi 15:17 Bu haber 831 kez okundu
 
Samsun Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nin Yeni Poliklinikleri 22 Haziran'da Hizmete Giriyor
Samsun Eğitim ve Araştırma Hastanesinin 37 milyon TL’lik yatırımla tamamlanan, 95 poliklinik ve 56 destek ünitesine sahip yeni poliklinik binası 22 Haziran Pazartesi günü hizmete giriyor.
SAĞLIK Haberi
Samsun Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nin Yeni Poliklinikleri 22 Haziran'da Hizmete Giriyor

Hizmete girecek yeni poliklinik binası hakkında bilgi veren Samsun İl Sağlık Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Muhammet Ali Oruç, " 27.650 bin m2 alan üzerine kurulan binanın tamamlanmasıyla modern bir yapıya ve nitelikli fiziki koşullarına sahip tesis, hastanede sunulan hizmet kalitesinin artmasına büyük katkı sağlayacak." dedi.

 

 

Oruç yeni açılacak poliklinik ile ilgili olaeak şu bilgileri paylaştı. "  Yeni binayla aktif hizmet verilecek poliklinik sayısı 50’den 95’e, bakılan hasta sayısının da 3000-3500’ten 6 binin üzerine çıkacak.  Eski binada ortalama 9 m2 olan poliklinik odaları yeni binada 24 m2 olarak hayata geçirildi. Poliklinik binası içinde tüm görüntüleme ve tetkik alanları da yer alıyor. Hastalar binanın içinde bir başka bölüme başvurmalarına gerek olmadan tüm işlemlerini tamamlayabilecekler.

 

Geleneksel Tamamlayıcı Tıp Polikliniği de sunulan sağlık hizmetleri arasında yer alıyor. Bu poliklinikte günümüzde başta Japonya, Kore, Çin olmak üzere Rusya ve Avrupa’da da uygulanan tedavide arı ve arı ürünleri, bal, propolis, polen, arı sütü ve arı zehri de kullanılacak.

 

Poliklinik binasında sağlık personellerinin en önemli isteklerinden biri olan ve 125 çocuğun faydalanacağı bir kreş de bulunuyor.  Bodrum, zemin dâhil 4 kat olarak planlanan binada mahkûm polikliniği, genel arşiv, personel yemekhane, kafeterya ve mescit gibi ek bölümler de var. Ayrıca mevcut otopark alanına 200 araçlık yeni bir otopark eklenecek,  çevre düzenleme çalışmaları çerçevesinde de hastane bahçe bölümüne 545 adet ağaç dikilecek. "

 

Sağlık Bakanlığının Samsun’da yatırımlarının aralıksız devam ettiğini belirten Oruç, halen inşaatları süren hastane ve aile sağlığı merkezlerinin de bu yıl içinde tamamlanmasıyla Samsunlulara daha nitelikli sağlıklı hizmeti sunma şansına sahip olacaklarını vurguladı.

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Coşkun ÖZBEK
Etiketler: Samsun, Eğitim, ve, Araştırma, Hastanesi'nin, Yeni, Poliklinikleri, 22, Haziran'da, Hizmete, Giriyor, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı