Haber Detayı
09 Temmuz 2019 - Salı 17:37 Bu haber 1029 kez okundu
 
Samsun Emniyeti'nden Rüşvet operasyonu
Samsun Emniyet Müdürlüğü Ekipleri, Çarşamba Cumhuriyet Başsavcılığı’na Terme Adliyesi’nde görevli Zabit Katibi olan U.Ö’nün çok sayıda kişiden rüşvet aldığı, görevini kötüye kullandığı ile ilgili yapılan ihbar mektubu üzerine eşzamanlı operasyon yaptı.
ASAYİŞ Haberi
Samsun Emniyeti'nden Rüşvet operasyonu

İhbar mektubu sonrasında yapılan soruşturma kapsamında, İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü tarafından teknik ve fiziki çalışmalar başlatıldı. Samsun Emniyet Müdürlüğü konu ile ilgili olarak yaptığı açıklamada şu bilgi,leri verdi. "  08.07.2019 tarihinde Samsun İl Merkezi, Çarşamba İlçesi, Ladik İlçesi ve Havza İlçesinde yapılan eş zamanlı operasyonda “Rüşvet–Görevi Kötüye Kullanma–Nitelikli dolandırıcılık-Gizliliğin İhlali–Adli Yargılamayı Etkilemeye Teşebbüs–Suç Delilerini Yok Etme, Gizleme veya Değiştirme” suçlarından olaya karıştıkları tespit edilen 11 şüpheli hakkında yakalama kararı çıkartılmış olup, tüm şahıslar yakalanmıştır. Şüphelilerden U.Ö, S.A, G.B, T.M, C.Ö, H.A, F.Y ve Ş.G için gözaltı talimatı alınmıştır. 8 şüpheli 10.07.2019 tarihinde Çarşamba Cumhuriyet Başsavcılığı’na intikal ettirilecektir.

İl Emniyet Müdürlüğümüzün tüm birimlerince suç önleme ve suçla mücadele çalışmalarına aralıksız olarak devam edilmektedir."

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Coşkun ÖZBEK
Etiketler: Samsun, Emniyeti'nden, Rüşvet, operasyonu,
Yorumlar
Haber Yazılımı