Haber Detayı
30 Mart 2021 - Salı 13:44 Bu haber 680 kez okundu
 
Samsun Emniyeti’ne Genel Müdürlük'ten 209 polis takviyesi
Samsun Valiliği, Covid-19 denetim ve tedbirleri kapsamında Samsun’da denetimlerin desteklenmesi için Samsun’a emniyet Genel Müdürlüğü’nden 209 Polis takviyesi yapıldığını açıkladı.
ASAYİŞ Haberi
Samsun Emniyeti’ne Genel Müdürlük'ten 209 polis takviyesi

Samsun Valiliği’nden konu ile ilgili olarak yapılan açıklamada şu bilgilere yer verildi:

 

Covid-19 denetim ve tedbirleri kapsamında ilimizde alınan kararlara uyulup uyulmadığının denetlenmesi; halkın yoğun olarak bulunduğu yerlerde HES kodu sorgulaması yapılması, vatandaşlarımızın bilgilendirilmesi, bilinçlendirilmesi, alınan tedbirlere ve yapılan uyarılara uymayanların ikaz edilmesi, toplum sağlığının korunması, pandemi ile etkin olarak mücadele edilebilmesi, halkın güvenlik içinde yaşadığı duygusunun pekiştirilmesi amacıyla Emniyet Genel Müdürlüğü’nden Samsun’a takviye ekip görevlendirilmesi yapılmıştır.

 

29 Mart 2021 tarihinden itibaren ikinci bir emre kadar Emniyet Genel Müdürlüğünden ilimize 189 erkek, 20 kadın olmak üzere toplam 209 takviye personel görevlendirilmiştir.  İlimizde bugüne kadar alınan tedbirlere ilaveten takviye edilen personelle birlikte, Samsun Valiliği İl Emniyet Müdürlüğümüzce  toplam 59 bölgede 1620 personel ile Covid-19 ile mücadele faaliyetlerine etkin ve kararlı bir şekilde devam edilmektedir.”

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Coşkun ÖZBEK
Etiketler: Samsun, Emniyeti’ne, Genel, Müdürlük'ten, 209, polis, takviyesi,
Yorumlar
Haber Yazılımı