Haber Detayı
25 Mart 2020 - Çarşamba 17:17 Bu haber 2297 kez okundu
 
Samsun ESM: Fedakarlık sırası ülkenin kaymağını yiyenlerde!..
ESM Samsun Şube Başkanı Müşfik Veysel Erdoğan, bu salgına karşı bir ulusal savaş verildiğini, bu güne kadar insanlarımız üzerinden fahiş paralar kazanan özel bankalar ve yandaş firmaların özel bir fedakarlık yapmalarının zorunlu olduğunu söyledi.
SİVİL TOPLUM Haberi
 Samsun ESM: Fedakarlık sırası ülkenin kaymağını yiyenlerde!..

Müşfik Veysel Erdoğan açıklamasında şu görüşlere yer verdi:

 

KRİZ YOKSULLARI VE DAR GELİRLİLERİ VURDU

 

Bütün dünyayla birlikte ülkemizi de teslim alan virüs salgını nedeniyle milyonlarca yurttaşımız işini kaybetti. Yüz binlerce esnaf işyerini kapattı.

Yani virüs hem sağlık açısından, hem ekonomik açıdan ağırlıklı olarak yoksulları, işsizleri, dar gelirlileri, dezavantajlı kesimleri vurdu.

 

Eğer bu salgına karşı bir ulusal savaş veriliyorsa ve bu kriz özelikle bir ulusal dayanışma gerektiriyorsa; bu güne kadar bu ülkenin insanlarının üzerinden fahiş paralar kazanan özel bankalar ve bu ülkenin bütün kaymaklı otoyol, köprü, tünel ve enerji işlerini kotaran yandaş firmaların bu dönemde özel bir fedakarlık yapmaları zorunludur.

 

 İŞİNİ KAYBEDENLER İÇİN I ACİLEN HAREKETE GEÇİLMELİ 

 

Bu kritik dönemde işini kaybedenlere ve işyerlerini kapatan yurttaşlarımız için acilen harekete geçilmelidir. Bu insanların ve ailelerinin bu süre içerisinde özellikle temel ihtiyaçlarının karşılanması devlet olmanın zorunluluğudur.

 

Bu anlamda öncelikle hazine garantili projelerin hazine ödemeleri durdurulmalı ve buradan artacak kaynak bu dönemde mağdur olan yurttaşlarımız için kullanılmalıdır. Yine bu dönemde mağdur olmuş yurttaşlarımızın bankalara olan kredi borçları bu kritik süreç sona erene kadar faizsiz olarak ötelenmeli, bu yurttaşlarımızın elektrikleri ve doğalgazları borçlarından dolayı hiçbir surette kesilmemelidir.”

 

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Coşkun ÖZBEK
Etiketler: , Samsun, ESM:, Fedakarlık, sırası, ülkenin, kaymağını, yiyenlerde!..,
Yorumlar
Haber Yazılımı