Haber Detayı
16 Temmuz 2016 - Cumartesi 19:59 Bu haber 3217 kez okundu
 
Samsun Garnizon Komutanı Görevden Alındı
Darbeciler eğer başarılı olsaydı Samsun'a Samsun Garnizon Komutanı Tuğgeneral Mehmet Şükrü Eken'i Sıkıyönetim Komutanı olarak atayacaktı.
- Haberi
Samsun Garnizon Komutanı Görevden Alındı

Darbecilerin  başarılı olmaları halinde  çoğunluğu Jandarma Genel Komutanlığına bağlı birliklerde olmak üzere farklı askeri birlik ve yurtdışı askeri ateşeliklerde görev alacak yeni isimlerin yer aldığı bir atama listesi oluşturduğu ortaya çıktı.

 Bu listeye göre Samsun'a  Samsun Garnizon Komutanı Tuğgeneral Mehmet Şükrü Eken'in Sıkıyönetim Komutanı olarak atanması öngörülüyor.

 Darbecilerin görev listesi Bursa İl Jandarma Komutanı'nın çantasında ele geçirilen ve Yaklaşık 400 ismin yer aldığı listede, atamaların çoğunluğunun Jandarma Genel Komutanlığına bağlı birliklere olduğu öğrenildi. Atama yapılması planlanan görevliler  arasında Garnizon Komutanı Tuğgeneral Mehmet Şükrü Eken'in de Sıkıyönetim Komutanı olarak Samsun'a atanması planlanmış.

Bu listenin açığa çıkmasının ardından Samsun Garnizon Komutanı da gözaltına alındı 

Gözaltına alınan Samsun Garnizon Komutanı Tuğgeneral Mehmet Şükrü Eken, Garnizon Komutanlığı'ndaki makamı ve evinde yapılan arama sonrasında sivil polis aracıyla sağlık raporu alınması için Samsun Eğitim Araştırma ve Araştırma Hastanesi'ne götürüldü. Burada yapılan işlemin sonrasında aynı araçla Terörle Mücadele Şube Müdürülğü ekipleri tarafından ifadesi alınmak üzere İl Emniyet Müdürlüğü'ne götürüldü. Başlatılan soruşturmanın devam ettiği belirtildi.

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Coşkun ÖZBEK
Etiketler: Samsun, Garnizon, Komutanı, Görevden, Alındı,
Yorumlar
Haber Yazılımı