Haber Detayı
12 Aralık 2019 - Perşembe 14:51 Bu haber 1750 kez okundu
 
Samsun Gazi Anadolu Lisesi’nden örnek kampanya
Samsun Gazi Anadolu Lisesi, TEGV Samsun Eğitim Parkında etkinlik alan çocukların kitap ve kırtasiye ihtiyaçlarını karşılamak için "Harekete Geç" ismiyle kampanya başlattı
SİVİL TOPLUM Haberi
Samsun Gazi Anadolu Lisesi’nden  örnek  kampanya

 

Liseliler; öğretmenlerinden aldıkları güç, ortak emek ve dayanışma içinde kitap ve kırtasiyeleri toplayıp dünya gönüllüler günü haftasında TEGV li çocuklar ile buluştular.

 

Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı Samsun Eğitim Parkı nı ziyaret eden gençler, önce vakfın çalışmaları hakkında bilgi aldılar. Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmeni Emine Hicran Gökçe ile birlikte vakfa gelen öğrenciler TEGV’in kampanyalarına veli, öğretmen, öğrencilerle birlikte destek vermeye devam edeceklerini söylediler.

 

Öğretmen Hicran Gökçe, “ Gençlerin “sosyal sorumluluk” kavramıyla ilişkisini güçlendirmek, farkındalığı artırmak ve çeşitli alanlarda çalışan sivil toplum kuruluşlarıyla tanışmalarına zemin hazırlamak üzere Gazi Anadolu Lisesi öğrenci ve öğretmenleri olarak öğrencilerde gönüllülük farkındalığı yaratabilmek amacıyla böyle bir etkinlik düzenledik.

 

Kısa da olsa biz gönüllü olmayı çok sevdik. TEGV’ in “Bir çocuk değişir, Türkiye değişir” inancını gerçekleştirmek için ilk adımlarımızı attık. Bu küçük adımların gençlerimizle dev adımlara ulaşacağı umudunu, inancını etkinlik sonrasında öğrencilerimizin gözlerinde görmek büyük mutluluktu. TEGV yöneticilerine, gönüllülerine yürekten teşekkürler.” Dedi.

 

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Coşkun ÖZBEK
Etiketler: Samsun, Gazi, Anadolu, Lisesi’nden, , örnek, , kampanya, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı