Haber Detayı
27 Kasım 2017 - Pazartesi 14:18 Bu haber 1692 kez okundu
 
Samsun Gıda Fuarı’nı 31 bin 140 Kişi Ziyaret Etti
23 - 26 Kasım 2017 tarihlerinde gerçekleştirilen Samsun 2017, 2.Gıda, İçecek Ürünleri, Gıda İşleme Teknolojileri, Paketleme ve Lojistiği Fuarı’nı 31 bin 140 kişinin ziyaret ettiği açıklandı.
- Haberi
Samsun Gıda Fuarı’nı 31 bin 140 Kişi Ziyaret Etti

TÜYAP Samsun Fuar ve Kongre Merkezi’ nde sektörü bir araya getiren fuarda, Samsun Valisi Osman Kaymak, Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, Tekkeköy Belediye Başkanı Hasan Togar, Bafra Belediye Başkanı Zihni ŞAHİN stant açan firmalarla birebir görüşmeler gerçekleştirdi.

 Beraberinde Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı, Kavak Belediye Başkanı İbrahim Sarıcaoğlu, Vezirköprü Belediye Başkanı İbrahim Sadık Edis, fuarda stant açan firmalarla birebir görüşmeler gerçekleştirdi. Aynı zamanda Samsun Milletvekilleri Akif Çağatay Kılıç, Fuat Köktaş, Kemal Zeybek fuarı ziyaret ederek stant açan firmalar ile tek tek temasta bulundular.

5 Ülkeden 159 kişilik Alım Heyeti Samsun Gıda Fuarında

 

Gürcistan, İran, Irak, Suriye ve Azerbaycan’ dan organize edilen ve iş adamlarından oluşan 159 kişilik yurt dışı heyetleri fuar alanını ziyaret ederek katılımcı firmalarla detaylı görüşmeler ve iş birlikleri yaparak geleceğe yönelik yatırımlara imza attılar. Yerli firmalara yurtdışı bayilikleri teklif eden yurt dışı alım heyetleri, gıda mamulleri ve gıda teknolojileri üreten firmalar ile ikili görüşmeler yaptıklarını belirterek fuardan memnuniyetle ayrıldıklarını dile getirdiler. Fuar boyunca ziyaretleri devam eden heyetler, yaptıkları iş birlikleri ve yatırımlarla, fuarın dünyaya açılan kapısı olması noktasında, yerli firmalar ve gıda sektörü arasında fırsat yaratacak adımlar attılar.

 

Ekonomi Bakanlığı Yurt Dışı Alım Heyeti

 

Ekonomi Bakanlığı himayelerinde, Karadeniz İhracaatçılar Birliği 'nin organizasyonu ile Etiyopya'dan gelen alım heyeti fuarı ziyaret etti. İkili iş görüşmeleri yaparak endüstriyel mutfak ekipmanları firmaları ile bağlantılar kurdular.

 

 

 

 

 

 

İhracat ve Ortak Yatırım Görüşmeleri Gerçekleşti

 

 

Yurt dışı heyetlerinden, İran heyeti fuara katılan firmalardan endüstriyel mutfak ekipmanları anlaşmaları için ikili görüşmeler yaptılar ve firmaları kendi ülkelerine davet ettiler. Azerbaycan ve Gürcistan heyeti ise fuara katılan plastik firması, çay kazanı firması ve şarküteri firmaları ile bağlantılar kurdu. Fuara katılan ambalaj firmalarıyla görüşmeler yapan Irak ve Suriye heyeti, zeytinyağı ve süt ürünleri ile ilgili bağlantılar kurdu. Heyetlerin ziyaret ettikleri diğer stantlar arasında gıda lojistiği ve jeneratör sistemleri de yer aldı.Ayrıca Yurt dışından gelen tüm heyetler fuardan çok memnun kaldıklarını dile getirdiler.

 

 

Gıda Sektörü Panelleri Yapıldı

 

Samsun 2. Gıda Fuarı’nın akademisyen ve şefleri seminer ve konferanslarla, yöresel lezzetlerin yanı sıra eğitimler de verildi.

 

.

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör:
Etiketler: Samsun, Gıda, Fuarı’nı, 31, bin, 140, Kişi, Ziyaret, Etti,
Yorumlar
Haber Yazılımı