Haber Detayı
15 Ekim 2016 - Cumartesi 12:31 Bu haber 2412 kez okundu
 
Samsun Halkevi'ne Silahlı Saldırı
Samsun Halkevi’ne 13 Ekim’i 14 Ekim’e bağlayan gece, saat 3.00 sularında kimliği henüz tespit edilemeyen kişilerce silahlı saldırı düzenlendi.
- Haberi
Samsun Halkevi'ne Silahlı Saldırı

Olayla ilgili, olarak Halkevleri samsun Facebook hesabından yapılan açıklamada şu görüşlere yer verildi: "13 Ekimi 14 Ekime bağlayan gece saat 3:00 sularında henüz kimliği belirlenemeyen kişi veya kişilerce Samsun Halkevine silahlı saldırı gerçekleştirilmiş,saldırıda Halkevinin camlarına pompalı tüfekle 4 el ateş açılmıştır. Saldırıyla ilgili Halkevleri olarak suç duyurusunda bulunulmuştur.

Ülke genelinde şiddetin tırmandırıldığı,solun ve sosyalistlerin hedef gösterildiği, her türlü hak arama eyleminin bastırıldığı bir ortamda bu saldırının sıradan bir saldırı olduğunu düşünmüyoruz. Bu saldırı her fırsatta solu marjinal,terörist vb ifadelerle hedef gösteren siyasi iktidarın söylemlerinin sonucudur. 

Halkevleri, yıllardır Samsun'da halkın hakları mücadelesini örgütleyen halk örgütüdür. 2012 yılında 9 vatandaşımızın yaşamını yitirdiği sel felaketinde Halkevleri olarak vatandaşlarımızın ihtiyaçları için seferber olduk. Ekmek zammına karşı başlattığımız imza kampanyasıyla zamların geri çekilmesi için mücadelede ettik. Ulaşım zamlarına ve niteliksiz ulaşıma karşı ulaşım hakkı mucadelesi vermeye devam ediyoruz. Yapılan saldırı verdiğimiz bu hak mücadelelerinedir. Daha önce de sosyal medyadan yapılan tehditlerle verdiğimiz mücadeleden bizleri yıldırmaya çalıştılar ancak bizler eşitlik adalet barış ve halkın hakları mücadelemizi sürdürmeye devam edeceğiz."

 

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Coşkun ÖZBEK
Etiketler: Samsun, Halkevi'ne, Silahlı, Saldırı,
Yorumlar
Haber Yazılımı