Haber Detayı
25 Ekim 2018 - Perşembe 20:58 Bu haber 773 kez okundu
 
Samsun İl İstihdam Kurulu toplandı
Samsun İl İstihdam ve Mesleki Eğitim Kurulu 2018 Yılı 4. Olağan Toplantısı, Esnaf ve Sanatkârlar Odası Birliği toplantı salonunda Samsun Valisi Osman Kaymak’ın başkanlığında gerçekleştirildi.
EKONOMİ Haberi
Samsun İl İstihdam Kurulu toplandı

 Samsun Valisi Osman Kaymak açılış konuşmasında; "Samsun potansiyeli çok yüksek ve çok güzel bir şehir. Kentleşmede çok ivme kat etmiş. Ancak sanayileşme ve istihdam konusunda istenilen seviyede değil. Samsun artık göç veren değil göç alan bir kenttir. O anlamda da biz istihdamı artırma konusunda hep birlikte ortak akılla çalışmak durumundayız demiştim. Bir sene sonra bu bilgi daha da netleşti. Samsunumuzun daha çok sanayi alanlarına ve daha çok istihdama ihtiyacı var. Bu alanda İŞKUR’umuzun çok ciddi çalışmaları var.
 
        İŞKUR İl Müdürlüğümüz Türkiye’de iddialı illerden birisidir. Ankara’da verilen veriler ve verilen hedeflere ulaşmada Samsun İŞKUR Müdürlüğümüz çok başarılıdır. İnşallah bu başarı grafiği artarak devam edecek. Samsun’da İŞKUR’un yaptığı bu çalışmalar işveren ile işsizi buluşturması, eğitimlerin verilmesi bunlar çok önemli unsurlardır. Ancak gerçekten ciddi anlamda istihdam alanlarını ilimizde oluşturamazsak belli bir süre sonra tıkanacaktır. İşin esası yeni iş ve istihdam alanları anlamında özellikle küçük, orta ölçekli sanayi siteleri ve sanayi iş alanlarını devreye koyarak bu tıkanıklığı gidermemiz gerekiyor.    Biz OSB’lere ve küçük sanayi sitelerine de yer arıyoruz. Şehrimizde ortak akılı oluşturabilirsek çözüm zaten kendiliğinden gelecektir.. ” dedi.
 
        Vali Osman Kaymak’ın konuşmasının ardından Çalışma ve İş Kurumu İl Müdür Yardımcısı Sait Gül, İl İstihdam Politikası hakkında bir sunum yaptı.
        
       Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Tekin Balcı ise Risk Altında Bulunan Çocuklara Yönelik Hizmetleri, Toplumsal Cinsiyet Eşitliği ve Genç İstihdamı hakkında bir sunum gerçekleştirdi.
          
    
        Toplantıya, Vali Yardımcısı İbrahim Avcı, Ondokuz Mayıs Üniversitesi Samsun Meslek Yüksek Okulu Müdürü Prof. Dr. Günay Erener, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Sefer Arlı, Samsun Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği(SESOB) Başkanı Eyüp Güler , KATİD Başkanı Murat Toktaş ile İstihdam ve Mesleki Eğitim Kurulu üyeleri katıldı.

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Coşkun ÖZBEK
Etiketler: Samsun, İl, İstihdam, Kurulu, toplandı,
Yorumlar
Haber Yazılımı