Haber Detayı
28 Mayıs 2019 - Salı 15:40 Bu haber 16946 kez okundu
 
Samsun İlkadım Belediyesi'nde Altyapı Paralarını Zimmetlerine Geçirmişler!
Samsun'un İlkadım Belediyesi'nde müteahhitlerden ve inşaat yapacaklardan alınan altyapı bedellerinin belediye kasasına girmediği iddiası savcılığa taşındı.
ASAYİŞ Haberi
Samsun İlkadım Belediyesi'nde Altyapı Paralarını Zimmetlerine Geçirmişler!


İddialara göre İlkadım Belediyesi Muhasebe Müdürlüğü  ilgili biriminde görevli bir çalışan, 2011 yılından 2016 yılına kadar, inşaat yapacak olanlar ve müteahhitlerin altyapı bedeli olarak yatırmaları gereken paraları makbuz karşılığı tahsil etti, bu paraları belediye hesaplarına aktarmadı ve bildirmedi.

 

BELEDİYE MÜTEAHHİTLERDEN ALACAKLARINI İSTEYİNCE ORTAYA ÇIKTI

 

31 Mart seçimlerinde seçimi kazanarak İlkadım Belediye Başkanı olan Necattin Demirtaş'ın maaş ve diğer ödemeler için alacakların tahsilatı talimatı sonrasında skandal ortaya çıktı. Kendilerinden altyapı paraları istenen inşaatçılar ve müteahhitler şok oldular.

Faizi ile birlikte kendilerinden ödedikleri paranın tekrar istenmesine tepki gösteren yaklaşık 150'ye yakın müteahhit, yatırdıkları paranın belediye kasasına değil, şahısların cebine gittiğini öğrendi. Konu ile ilgili olarak bilgi istediğimiz İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş, olayı doğruladı.

 

TESPİT EDİLEBİLEN KAYIP 2 MİLYON LİRANIN ÜZERİNDE 

 

Necattin Demirtaş, konu ile ilgili tespitlerin yapılmasının ardından olayın savcılığa bildirildiğini ve savcılıkl tarafından gerekli soruşturmanın başlatıldığını söyledi. Demirtaş, inşaat yapacak olanlardan alınan  ve belediye kasasına girmeyen miktarın, şu ana kadar tespit edilebilen rakamının 2 milyon 18 bin lira olduğunu söyledi.

 

ELLERİNDE MAKBUZU OLANLAR MAĞDUR OLMAYACAK!

 

Öte yandan, parasını ödediği halde tekrar istenen mağdurların da makbuzlarını göstermeleri durumunda bu alacağın tahsil edilmiş sayılacağı bilgisi verildi.

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Coşkun ÖZBEK
Etiketler: Samsun, İlkadım, Belediyesi'nde, Altyapı, Paralarını, Zimmetlerine, Geçirmişler!,
Yorumlar
Haber Yazılımı