Haber Detayı
08 Mayıs 2020 - Cuma 17:06 Bu haber 6503 kez okundu
 
Samsun İlkadım Nüfus Müdürlüğü'nde Korona Vakası
Samsun İlkadım Nüfus Müdürlüğü'nde çalışan bir kişide Kovid-19 tespit edildi. Nüfus Müdürlüğü 4 gün süreyle kapatılırken temasta bulunanlar da izole edildi.
SAĞLIK Haberi
Samsun İlkadım Nüfus Müdürlüğü'nde Korona Vakası

    
Samsun İlkadım İlçe Nüfus Müdürlüğü’nde çalışan bir personelin koronavirüs testi pozitif çıkınca, kurumun 4 gün süreyle kapatılmasına karar verildiği öğrenildi.

 

İlkadım İlçe Nüfus Müdürlüğü'nde koronavirüs vakasına rastlanıldığı iddiası üzerine kapatılan müdürlükte dezenfekte çalışmaları başlatıldı. Ayrıca Kovid-19 testi pozitif çıkan kişi ile yakın temasta bulunanların izole edildiği öğrenildi. 

 

14 Mayıs Günü açılacak olan Müdürlükte gerekli önlemlerin alındığı bildirildi

 

BES: Kaymakamlık Binası Da Kapatılmalı

 

 İlkadım Kaymakamlık Binasında bulunan İlçe Nüfus Müdürlüğü'nde bir personelde koronavirüs vakasının tespit edilmesi ve sadece müdürlüğün kapatılması  ile ilgili olarak BES Samsun Şube Başkanı Yılmaz Tuluk'tan açıklama geldi.

 

Yılmaz Tuluk, vatandaşların ve büro emekçilerinin sağlığı açısından sadece İlçe Nüfus Müdürlüğü katının kapatılmasının yeterli olmayacağını, Tüm Kaymakamlık binasının kapatılması gerektiğini söyledi.

 

Koronavirüs salgınının başlangıcından bu yana kamu personelinin lorunması için hizmetlerin durdurulması gerektiğini savunduklarını ifade eden Tuluk, "Bu olay kaygılarımızda ne kadar haklı olduğumuzun kanıtıdır.

 

Türkiye genelinde uygulanan sıkı önlemlerin Kamu Emekçilerine de uygulanması talebizi tekrarlıyoruz. Çalışanların ve halkımızın sağlıklarınınkorunması, tehlike geçene kadar hastalığın bulaşmaması için kamuda faaliyetler durdurulmalıdır!" dedi.

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Coşkun ÖZBEK
Etiketler: Samsun, İlkadım, Nüfus, Müdürlüğü'nde, Korona, Vakası,
Yorumlar
Haber Yazılımı