Haber Detayı
15 Ağustos 2019 - Perşembe 12:42 Bu haber 938 kez okundu
 
Samsun İmam Hatip Liseliler Pilav Günü’nde Buluştu
Samsun İmam Hatip Lisesi Mezunları, Samsun İmam Hatip Lisesi Mezunları ve Mensupları Derneği (SAMİMDER) tarafından düzenlenen "Geleneksel Pilav Günü"nde bir araya geldi
EĞİTİM Haberi
Samsun İmam Hatip Liseliler Pilav Günü’nde Buluştu

Samsun İmam Hatip Lisesi Mezunları, Samsun İmam Hatip Lisesi Mezunları ve Mensupları Derneği (SAMİMDER) tarafından Samsun İmam Hatip Lisesi bahçesinde gerçekleştirilen "Geleneksel Pilav Günü’nde bir araya geldi. Pilav günü etkinliği Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başladı. Kur'an tilavetinin ardından selamlama konuşmaları yapıldı.

Pilav günü etkinliğini organize eden SAMİMDER'e teşekkür ederek sözlerine başlayan Samsun İmam Hatip Anadolu Lisesi Müdürü Veysel Yılmaz, "Allah'a şükürler olsun ki; öğrenci bulma zorluğundan dolayı güçlükler yaşadığımız geçmiş yıllarda kurumlarımıza hizmet etmek bana da nasip oldu. O günleri yaşayanlar, acısını içinde hissedenler iyi bilir. İnşallah Allah o günleri bizlere bir daha yaşatmaz." diye konuştu.

57 yıldır Samsun İmam Hatip Lisesi'nin mezun verdiğini hatırlatarak sözlerine başlayan SAMİMDER Başkanı Mehmet Kozal, "Bu büyük çınarda Anadolu insanımız milli ve manevi değerler ile donatılarak, akademik-kültürel dersler ile birlikte aldıkları eğitime çift kanatlı olarak yetişti. Toplumun ruhuna hitap eden imam hatip nesli, din görevlisi, iş adamı, öğretmen, avukat, doktor, akademisyen, belediye başkanı, kaymakam, vali, milletvekili, başbakan ve en son Başkan Sayın Recep Tayyip Erdoğan gibi her alanda aziz vatanımıza hizmet etmektedir ve etmeye devam edecektir" ifadelerini kullandı.

SAMİM DER Başkanı Mehmet Kozal daha sonra dernek tarafından yapılan ve yapılacak faaliyetler hakkında katılımcılara açıklamalarda bulundu. Konuşmaların ardından katılımcılara pilav ikramında bulunuldu.

   

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Coşkun ÖZBEK
Etiketler: Samsun, İmam, Hatip, Liseliler, Pilav, Günü’nde, Buluştu,
Yorumlar
Haber Yazılımı