Haber Detayı
20 Temmuz 2016 - Çarşamba 12:23 Bu haber 1804 kez okundu
 
Samsun iş dünyası : "Demokrasi Dışında Seçenek Yok !"
Samsun'da merkez ve ilçelerinde faaliyette olan Oda ve Borsa başkanları, 15 temmuz gecesi yaşanan 'darbe girişimi' ile ilgili ortak basın açıklaması yaptı.
- Haberi
Samsun iş dünyası :

 Samsun Ticaret ve Sanayi Odası'nda(STSO) gerçekleşen basın toplantısına merkez ve ilçe oda başkanları ve yönetim kurulu üyeleri katıldı. Oda borsaları ve yönetim kurulları adına basın açıklamasını okuyan Samsun TSO Başkanı Salih Zeki Murzioğlu şunları söyledi:   "15 temmuz gecesi milletimiz ve milli kurumlarımız, demokrasimize kasteden alçakça bir saldırıyı önlemiştir. Darbe girişimi haberleri çıktığı gece, birliğimiz ve oda-borsa camiası olarak tepkimizi ilk anda ortaya koyduk. Bu hain kalkışmanın başarısızlığa uğraması, Türk Milleti'nin dik duruşu, kararlı tutumu ve demokrasiyi sahiplenmiş olmasından herkes büyük bir mutluluk duymalıdır. 

DEMOKRASİ DIŞINDA SEÇENEK GÖRMÜYORUZ
 Demokrasi düşmanlarına karşı iktidarı ve muhalefetiyle siyasi partilerimizin ve siyasetçilerimizin gösterdiği birlik, beraberlik ve kararlı duruş, büyük takdiri hak etmektedir. Başta sayın cumhurbaşkanımız, meclis başkanımız, başbakanımız ve meclisteki tüm siyasi partilerimizi, cunta heveslileri karşısındaki dik duruşlarından dolayı yürekten kutluyoruz.  Gözü dönmüş darbecilerin saldırılarına direnen, tavır sergileyen herkese, başta kahraman emniyet görevlilerimize ve Türk Silahlı Kuvvetleri'nin şerefli mensuplarına gönül dolusu teşekkür ediyoruz. Ama en çok, darbecilerin silahları karşısında kahramanca direnen milletimizin azim ve cesaretiyle kıvanç duyuyoruz. Bizler, gücünü sandıktan, yetkiyi milletten almayan bir irade istemiyoruz. Ülkemiz için demokrasi dışında bir seçenek de görmüyoruz." 

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Coşkun ÖZBEK
Etiketler: Samsun, iş, dünyası, :, , , "Demokrasi, Dışında, Seçenek, Yok, !", ,
Yorumlar
Haber Yazılımı