Haber Detayı
09 Ağustos 2020 - Pazar 19:16 Bu haber 3218 kez okundu
 
Samsun İYİ Parti'de Hasan Aksoy 185 Oyla Başkan Seçildi
5 İl Başkan Adayı'nın yarıştığı kongrede adaylardan Hasan Aksoy kullanılan 565 oyun 185'ini alarak başkan seçildi
SİYASET Haberi
Samsun İYİ Parti'de Hasan Aksoy 185 Oyla Başkan Seçildi

Kongreye, İYİ Parti Grup Başkanvekili ve İzmir Milletvekili Musavvat Dervişoğlu, İYİ Parti GİK Üyesi Cumali Durmuş, İYİ Parti Samsun Milletvekili Bedri Yaşar, İYİ Parti Sinop İl Başkanı Yılmaz Şanlan, İYİ Parti Ordu İl Başkanı Ekrem Şentürk, CHP Samsun İl Başkanı Fatih Türkel, Saadet Partisi Samsun İl Başkanı Temel Armutçu, İYİ Parti Samsun Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Hayati Tekin, İYİ Parti Samsun Kurucuı İl Başkanı Ömer Süslü, İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş, İlçe başkanları ve delegeler katıldı.

 

Kongrede Divan Başkabnlığı'na İYİ Parti Grupbaşkanvekili Musavvat Dervişoğlu, Yardımcılığına, İYİ Parti GİK Üyesi ve Teşkilat Başkan Yardımcısı Cumali Durmuş, katip üyeliklere de  İYİ Parti Sinop İl Başkanı Yılmaz Şanlan, İYİ Parti Ordu İl Başkanı Ekrem Şentürk ve İYİ Parti Canik İlçe Başkanı Mustafa Keleş seçildi.

 

 Saygı duruşu ve İstiklal Marşı'mızın okunmasının ardından gündem meaddelerine geçildi. Faaliyet raporu ve mali rapor ve bütçe oy birliği ile kabul edildi.

 

 


Kongrede konuşan İYİ Parti Grupbaşkanvekili ve Divan Başkanı Musavvat Dervişoğlu,  " Bu kongre ve bu kongrenin mazisi de önemli. Samsun, İYİ Parti'yi kurduran şehir. İYİ Parti Samsun teşkilatı bu uğurda bir şehit verdi, bir de gazimiz var. İbrahim Özyer'e Allahtan Rahmet, Ömer Süslü'ye de acil şifalar diliyorum. Büyük Kongremiz, 20 veya 27 Eylül tarihinde gerçekleştirilecek. Burada seçilecek kadrolar İYİ Parti'yi genel seçim ve Cumhurbaşkanlığı seçimlerine götürecek kadrolar olacak.

 

Bizi yerli ve milli olmamakla suçlayanlar, sonunda yerli ve milliliğimizi kabul ettiler, bize evine dön çağrtısı yaptılar.Biz bu çağrının özür bölümünü alıyoruz. Bizim evimiz, Türk Milletinin kalbidir. Bizim evimiz, ukuk, adalet, demokrasi, hürriyet ilşe bina edildi. Bu sisteme demokratik parlamenter sistem denir. Biz sizi güçlendirilmiş demokratik parlamenter sisteme davet ediyoruz." dedi.

 

BU HÜKÜMETİ  COVİD 19'DAN ÖNCE  ÖNCE YOLSUZLUK VE HIRSIZLIK VİRÜSÜ TESLİM  ALDI

Vatandaşın tenceresinin kaynamadığını, İYİ Parti'nin sorumlular aradığını ifade eden Musavvat Dervişoğlu," Ülke 18-20 yıldır doğru yönetilmiyor. Bu hükümeti COVİD 19'dan önce yolsuzluk ve hırsızlık virüsü teslim aldı. Yarattıkları fakirliği yöneterelk seçim kazanmaya çalışıyorlar. Ülkemizin dışında gerçekleştirilen operrasyonlar TBMM kararı ile yapılıyor. Zor günler milleti bir araya getiri. Bunlar, kutuplaşma ve cepheleşmeden siyasi rant elde etme düşüncesi içindelşer. Ayasoyya bunun örneğidir."  diye konuştu.

 

Saha sonra salona İYİ Parti Kurucu İl Başkanı Ömer Süslü girdi. Ömer Süslü'nün konuşması sırasında ve sonrasında Duygusal anların yaşandı. 

Dervişoğlu'nun konuşmasının ardından adaylar sırasıyla söz aldı. Adayların konuşmasından sonra da seçimlere geçildi.


Cemal Ceyhun Karaca, Recep Güleroğlu, Ayşe Ayan Murat keskin ve Hasan Aksoy'un yarıştığı seçimde 565 oy geçerli kabul edildi.

Seçim sonucunda 185 oy alan Hasan Aksoy İYİ Parti İl Başkanı seçildi.  
Hasan Aksoy Başkanlığındaki İYİ Parti yeni yönetim kurulu şu isimlerden oluştu:

Hasan Aksoy,
Abdurrahman Akbaş,
Köksal Tilki,
Cengiz Satar, 
Mehmet Bayram Yüksel,
Erol Selam,
İlknur Yılmaz,
Nida Ayık,
Cemal Uğurtay,
Ramazan Çağrı Kılıç,
Eyüp Semizoğlu,
Işıl Kondakçı,
Kamil Özgür,
Sedat Uygun, 
Tolga Ardıç,
Mücahit uydu,
Bahri Ayazoğlu,
Özlem Türk, 
Leyla Demirci,
Alper Naz, 
Birsen Öztürk,
Saydam Bayram, 
Hasan Budak,
Mustafa Uzunoğlu,
Hülya Tombul,
Ersin Kıcır,
İrfan İşleyen,
H. İbrahim Yalgın,
Ahmet Kaya,
Fatma Yüksel,
Furkan Kürşat Karaca,
Adem Bat,
Serkan Lay,
Ömer Faruk Cömert,
Bayram Şenyüz,
Gülten Koralay,
Hacı Şakir Duran,
Sefa Tunahan Yaşar,
Taner Çalışkan,
Metehan Kuru,

 

 

 

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Coşkun ÖZBEK
Etiketler: Samsun, İYİ, Parti'de, Hasan, Aksoy, 185, Oyla, Başkan, Seçildi,
Yorumlar
Haber Yazılımı