Haber Detayı
24 Eylül 2020 - Perşembe 18:46 Bu haber 2134 kez okundu
 
Samsun İYİ Parti'den Erhan Usta'ya destek
İYİ Parti Samsun İl Başkanı Hasan Aksoy, Adana Milletvekili İsmail Koncuk’un kurultay ve Samsun Milletvekili Erhan Usta ile ilgili açıklamalarına sert tepki gösterdi.
SİYASET Haberi
Samsun İYİ Parti'den Erhan Usta'ya destek

Aksoy, “Tam bir demokrasi şölenine sahne olan kurultayımız artık geride kalmış, Genel Merkez organlarımız delegelerin hür iradeleriyle belirlenmiştir.” Dedi.

 

KONCUK'UN AÇIKLAMALARI  SAMSUN TEŞKİLATLARI VE PARTİLİLERİMİZİ ÜZDÜ

 

Milletvekili ve parti üst düzey yöneticilerinin kurultay sonuçları üzerinden özellikle basın ve sosyal medya üzerinden yaptıkları açıklamaların, İYİ Parti’ye büyük zarar verdiğini ifade eden Aksoy, “Kendisi Genel İdare Üyeliğine aday olmayan Adana Milletvekilimiz Sayın İsmail Koncuk’un kurultay ve Samsun Milletvekilimiz Sayın Erhan Usta ile ilgili açıklamaları özellikle İYİ Parti Samsun teşkilatlarımızı ve tüm partililerimizi ziyadesiyle üzmüş ve yaralamıştır.

 

Halk TV’de yayınlanan programa telefonla bağlanan Sayın Koncuk, Sayın Erhan Usta’nın mecliste Grup Başkanvekilliği görevine gelmesi konusundaki soruya cevap verirken "bizim emek veren  arkadaşlarımız var" diyerek, kurultay tartışmalarını adeta meclise taşımıştır. Samsun Milletvekilimiz Sayın Erhan Usta, Genel Başkanımız ve tüm partililerimiz tarafından kucaklanırken ve önemli görevlere layık görülürken, Sayın Koncuk tarafından yapılan nezaketsiz açıklamalar asla kabul edilemez. “ dedi.

 

ERHAN USTA'NIN ÖNÜNÜN KESİLMEYE ÇALIŞILMASI HAZIMSIZLIKTIR

 

Grup Başkanvekillerinin Genel Başkanların TBMM’deki en yakın çalışma arkadaşları olduğunu belirten Hasan Aksoy, “Bu göreve gelmeleri de Genel Başkanların iradesi doğrultusunda şekillenir. Daha henüz tevdi edilmiş bir görev ortada yokken, partimizde herkesin kucakladığı Sayın Erhan Usta’nın önünün kesilmeye çalışılması en hafif tabiriyle hazımsızlıktır, haksızlıktır ve Genel Başkanımızın tasarruflarını tartışmaya açmaktır. Genel Başkanımızın ve kurultayımızın iradesinin ima yoluyla da olsa tartışmaya açılmasını kınıyor ve şiddetle reddediyoruz.

 

Genel Başkanımız Sayın Meral Akşener’in partide veya TBMM’deki tasarruflarının Samsun Milletvekilimiz Sayın Erhan Usta üzerinden tartışmaya açılması ve ulu orta konuşulması, aynı zamanda İYİ Parti Ailesi arasında da büyük bir hayal kırıklığına ve infiale yol açmıştır. Sayın Koncuk ile birlikte Milletvekillerimizi ve parti yöneticilerimizi akli selime ve sağduyulu hareket etmeye çağırıyoruz. Bu tür sakinleştirici, yapıcı ve yol gösterici tavırları kendilerinden beklerdik ama kendilerini sosyal medya ve basın üzerinden yapılan tartışmalara son vermeye çağırıyoruz. Genel Başkanımızın bütün tasarruflarının ve Büyük Kurultay delegelerimizin iradesinin sonuna kadar arkasında olduğumuzu açık ve net bir şekilde ifade ediyoruz.

 

Kurultayımız sonucunda Genel Merkez organlarına seçilen tüm arkadaşlarımızı tebrik ediyor ve başarılar diliyoruz. “ diye konuştu.

 

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Coşkun ÖZBEK
Etiketler: Samsun, İYİ, Parti'den, Erhan, Usta'ya, destek, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı