Haber Detayı
16 Mart 2020 - Pazartesi 19:49 Bu haber 2589 kez okundu
 
Samsun Kahveciler Odası'ndan Esnafın SGK, Kredi ve Vergi ödemeleri ertelensin çağrısı!..
Samsun Kahveciler Odası Başkanı Mustafa Kara İçişleri Bakanlığı'nın Korona Virüs Önlemleri kapsamında aldığı bazı işyerlerine kapatma kararını desteklediklerini, ancak esnafın Vergi, SGK, Kredi, Elektrik ve doğalgaz ödemelerinin ertelenmesini, ve iflasların yaşanmaması için destek istedi.
EKONOMİ Haberi
Samsun Kahveciler Odası'ndan Esnafın SGK, Kredi  ve Vergi ödemeleri ertelensin çağrısı!..

İçişleri Bakanlığı’nın  Corona Virüs ile ilgili tedbir almak üzere gönderdiği genelgesi ile ilgili olarak Samsun Kahveciler odası Başkanı Mustafa Kara bazı işyerlerinin  kapatma kararı ile olarak bir açıklama yaptı.

 

VERGİ, SGK ÖDEMELERİ,  DOĞALGAZ VE  ELEKTRİK FATURALARI, KREDİ ÖDEMELERİ  ERTELENSİN

 

Kara Bakanlığın genelgesi sonrasında yaptığı açıklamada şunları söyledi: “ İçişleri Bakanlığının  16/03/2020 tarihine  81 İl Valiliğine  Corona Virüs ile ilgili tedbir almak üzere yayınladığı genelge gereği ,Bu gece  Saat 24:00 den itibaren ; tiyatro, sinema, gösteri merkezi, konser salonu, nişan/düğün salonu, çalgılı/müzikli lokanta/kafe, gazino, birahane, taverna, kahvehane, kıraathane, kafeterya, kır bahçesi, nargile salonu, nargile kafe, internet salonu, internet kafe, her türlü oyun salonları, her türlü kapalı çocuk oyun alanları (AVM ve lokanta içindekiler dahil), çay bahçesi, dernek lokalleri, lunapark, yüzme havuzu, hamam, sauna, kaplıca, masaj salonu, SPA ve spor merkezlerinin faaliyetleri geçici bir süreliğine durdurulacaktır.

Bu nedenle tüm esnaflarımızın kurallara uymasını, geçici bir süre sonra bu sıkıntılı süreci atlatacağımızı umuyor, esnaflarımızdan sürece katkı bekliyoruz. Ancak,  Devletimizden de bu sıkıntılı dönemde esnaflarımızın iş yapamayacağını göz önünde bulundurarak esnafımıza bazı destekler bekliyoruz. Zaten zor durumda olan esnafımızın esnafımızın  VERGİ ve SGK primi ödemeleri, krediler , Elektrik, Su, Doğalgaz Faturaları Temmuz ayına kadar  ertelenmeli , esnaflarımıza en az 6 ay Geri ödemesiz faizsiz kredi verilmeli ve kiralarla ilgili olarak destek sağlanmalıdır.  “

 

 

 

 

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Coşkun ÖZBEK
Etiketler: Samsun, Kahveciler, Odası'ndan, Esnafın, SGK,, Kredi, , ve, Vergi, ödemeleri, ertelensin, çağrısı!..,
Yorumlar
Haber Yazılımı