Haber Detayı
03 Şubat 2020 - Pazartesi 17:57 Bu haber 593 kez okundu
 
Samsun Kansere Karşı Pedal Çevirdi
4 Şubat Dünya Kanser günü farkındalığı için Samsun pedal çevirdi.
SAĞLIK Haberi
Samsun Kansere Karşı Pedal Çevirdi

Türk Radyasyon Onkolojisi Derneği öncülüğünde Kansere karşı farkındalık oluşturmak amacı ile Türkiye'nin birçok ilinde eş zamanlı Bisiklet Korteji yapıldı.

 

Samsun'da Atakum iskelesinde başlayan etkinliğe yüzlerce duyarlı vatandaş katıldı. Düzenlenen etkinlik sonunda Türk Radyasyon Onkolajisi Derneği Bölge Temsilcisi  Doç.Dr. Bilge Gürsel bir konuşma yaptı.

Doç.Dr. Bilge Gürsel ," Öncelikle tüm katılımlar için teşekkür ederek sözlerime başlamak istiyorum. Bu faaliyete ön ayak olan Radyasyon Onkoloji Derneğim,  değerli üyeleri, Tabibler Birliği üyeleri ve tüm sağlık çalışanlarımız hoşgeldiniz. Hareketli yaşamın zaten farkında olan ve bu organizasyona yürekleri ve pedalları ile destek veren Ekobid üyeleri onur verdiniz.

Hassasiyetiniz ve katılımınız için sonsuz teşekkürler. Kanser ve kalp rahatsızlıkları çağımızın veremi ve vebası. İnsan ölüm sebeplerinin en çok nedenini oluşturan iki hastalığı maalesef. Ben bir Radyasyon Onkologuyum. Türk Radyasyon Onkolojisi Derneğinin Karadeniz, Doğu Anadolu ve Güney Doğu Anadolu temsilcisiyim. Amacım görevim kanserle mücadele etmek. Bu mücadele sadece kansere yakalanan hastalarımız ile sınırlı olmamalı. Amacımız kanserin görülme sıklığını azaltmak da aynı zamanda. Bu amaçla kanserin başlıca güç aldığı faktörlerin farkındalığı ve bunlardan kendimizi uzak tutmamız için elimizden geldiğince farkındalığı arttırmayı da görev biliyoruz.Sizi bu amaçla kendinize zaman ayırmaya ve kendinize ve sevdiklerinize gereken değeri vermeye çağırıyorum." dedi

 

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Birsen KALKAR
Etiketler: Samsun, Kansere, Karşı, Pedal, Çevirdi,
Yorumlar
Haber Yazılımı