Haber Detayı
24 Temmuz 2019 - Çarşamba 11:21 Bu haber 2226 kez okundu
 
Samsun Kapıkayafest Başladı, Ulaşım Ücretsiz!
Bafra Belediyesinin organize ettiği, Samsun Valiliği, Büyükşehir Belediyesi tarafından desteklenen ve çok sayıda ülkenin davet edildiği 3.Kapıkaya Doğa Sporları ve Kültür Festivali başladı. Festival yerine ulaşım ise ücretsiz.
TURİZM Haberi
Samsun Kapıkayafest Başladı, Ulaşım Ücretsiz!

 

Bafra Belediyesi tarafından organize edilen ve 24-28 Temmuz 2019 tarihleri arasında yapılacak olan 3.Kapıkaya Doğa Sporları ve Kültür Festivalinin açılış merasimi 25 Temmuz Perşembe günü yapılacak.

  Düzenlendiği alan, program içeriği, katılım ve ziyaretçi sayısı ile daha şimdiden Ülkenin festival gündemindeki yerini alan Kapıkayafest’in açılış merasimine Samsun Valisi Osman Kaymak, Samsun Milletvekilleri başta olmak üzere çok sayıda katılım olması bekleniyor.

  Kapıkaya Mahallesi kamp alanında özel olarak hazırlanan merasim alanında yapılacak tören saat 10.00’da başlayacak.

      HAZIRLIKLARI AYLAR ÖNCE BAŞLANDI.

Konu ile ilgili açıklamalarda bulunan Bafra Belediye Başkanı Hamit Kılıç, “Hazırlıklarına aylar önce başladığımız ve oldukça önemsediğimiz Kapıkaya Doğa Sporları ve Kültür Festivalimizde, birçoğumuzun beklediği an geldi. Beş gün sürecek festivalimizde ilk gün, sporcularımız ve diğer misafirlerimizin kamp alanına yerleşmesi ve farklı etkinliklerle geçecek. Açılış törenimizi ise Perşembe günü gerçekleştireceğiz.” Dedi.

    BAFRA SAHİPLENDİ.

Kapıkaya Doğa Sporları ve Kültür Festivali’ne tüm Bafralıların ve bölgenin sahip çıktığının altını çizen, İlçe Başkan Kılıç, “Bafra Belediyesi olarak bizler festivalin amacına ulaşması için yoğun bir gayret içerisindeyiz. Açılış merasimimize ve diğer günlere yayılan etkinliklere halkımızın katılımını bekliyoruz. Dedi.

 

ÜCRETSİZ ULAŞIM SAĞLANABİLECEK 

Doğayı yaşat, sporu yaşat temalı festivalde bu yıl geçtiğimiz yıllardan farklı olarak, halkında katılabileceği çeşitli etkinlikler yer alıyor.

 Bafra’dan ve bölgeden festivale katılacak vatandaşların ulaşım konusunda da çözüm üreten Bafra Belediyesi, sabah saat 08.00’den itibaren ücretsiz seferler düzenleyecek.

15 Temmuz Demokrasi Meydanı Turizm Enformasyon Ofisi Karşısından hareket edecek olan araç servisleri sabah 08.00’debaşlayacak ve akşam 19.00’a kadar devam edecek.

Festival alanından dönüşler ise sabah 09.00’dan akşam 20.00’ye kadar sürecek.

3.Kapıkaya Doğa Sporları ve Kültür Festivaline Samsun’dan katılacak ziyaretçiler ise; Opera Durağından sabah 08.00’de, Türkiş Migros Durağından ise 08.30’dan itibaren ücretsiz seferlerden yararlanabilecek.

 

 

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Coşkun ÖZBEK
Etiketler: Samsun, Kapıkayafest, Başladı,, Ulaşım, Ücretsiz!,
Yorumlar
Haber Yazılımı