Haber Detayı
04 Kasım 2020 - Çarşamba 13:07 Bu haber 2230 kez okundu
 
Samsun Maarif Hareketi Eğitim Çalışanlarına Yük!..
Samsun Eğitim Bir Sen, Maarif Hareketi Değerlendirme anketi düzenledi. Düzenlenen 2000’in üzerinde katılım olduğu ve anketten maarif hareketinin eğitim çalışanlarına yük olduğu sonucunun çıktığı bildirildi.
EĞİTİM Haberi
Samsun Maarif Hareketi Eğitim Çalışanlarına Yük!..

Anketle ilgili bilgi veren Eğitim Bir Sen 1 Nolu Şube Başkanı Hamdi Yıldız; “Samsun Maarif Hareketi Projesinin uygulayıcıları tarafından değerlendirmesini yapmak üzere gerçekleştirmiş olduğumuz anketimize katılım sağlayarak soruları cevaplandıran eğitim çalışanlarımıza öncelikle teşekkür ediyoruz. 2016 - 2019 yılları arasında uygulamada kalan projeye, sonlanmasına rağmen nihai raporlaması yapılmadan 2020 yılı itibari ile yeniden onay alınmıştır.”dedi.

 

MAARİF HAREKETİ PROJESİ  EĞİTİM ÇALIŞANLARININ ASLİ GÖREVLERİNİ YERİNE GETİRMESİNE ENGEL

 

Anketin sonuçlarıyla ilgili de bilgi veren Başkan Yıldız; “ Yapmış olduğumuz ankete göre eğitim çalışanlarımızın Samsun Maarif Hareketi Projesi hakkında genel kanaati şu şekilde özetlenebilir; Bu projenin eğitime katkısının olmadığı, eğitim çalışanlarının üzerine yük olduğu, Milli Eğitim Bakanlığı Sosyal Etkinlikler Modülü, Din Öğretimi Genel Müdürlüğünün Kalite Takip Sisteminin uygulandığı yerde Maarif Hareketi projesinin eğitim çalışanlarının asli görevlerini yerine getirmesine engel teşkil ettiği, bu açıdan eğitime olumsuz etkisi olduğu sonucunu ortaya koymuştur.”diye konuştu.

 

Başkan Yıldız açıklamasını; “Bu sonuç İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından doğru okunarak eğitimcilerin üzerindeki bu ağır yük alınmalı, Samsun eğitimi, maarif hareketi  projesi sonlandırılarak bu kamburdan kurtarılmalıdır.” diye tamamladı.

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Coşkun ÖZBEK
Etiketler: Samsun, Maarif, Hareketi, Eğitim, Çalışanlarına, Yük!..,
Yorumlar
Haber Yazılımı