Haber Detayı
03 Ocak 2018 - Çarşamba 12:33 Bu haber 2152 kez okundu
 
Samsun Madeni Sanatkarlar Odası Başkan Adayı Eyüp Aydın: " Geçen zamanın telafisi yok !"
Samsun Madeni Sanatkarlar Odası Başkan Adayı Eyüp Aydın, 2017 yılının geride kaldığını, çok uzun yıllardır özellikle sanayi esnafının uykularını kaçıran birçok sorunun çözüme kavuşmadan günümüze kadar geldiğini söyledi.
- Haberi
Samsun Madeni Sanatkarlar Odası Başkan Adayı Eyüp Aydın:

 Eyüp Aydın, 2018'in  çözümün, projelerin, esnafın yüzünü güldürecek icraatların yılı olması gerektiği söyledi.

 Çok uzun zamandır  hiçbir somut adımın atılmadan sadece söylemlerle vaktin boşa geçtiğini ifade eden Aydın, “ Zaman inanılmaz bir hızla akıp geçiyor. Maalesef geçen günlerin telafisi ise asla mümkün olmuyor. Yıllardır devam eden sorunlar ve bu sorunların çözümü için gerekli çaba, enerji ve mücadeleyi göstermeyenlerin, dün yapamadıklarını, bugün vaat olarak söylemeleri hiçbir esnafımız tarafından inandırıcı bulunmamaktadır. Seçimler, seçilmek kaygısı ile verilen vaatlerle değil, hizmet için ortaya konan proje ve çözümlerin yarıştığı platformlardır. Hizmet için göreve gelenlerin, görev yaptıkları süre içerisinde ortaya koydukları tavır, hizmet anlayışı, esnaf ve üyelerinin ne kadar yanlarında oldukları önemlidir” diye konuştu.


SORUNLAR BELLİ ÇÖZÜM ZAMANI


 Samsun Sanayi Sitesi emektarı olan SMSO Üyelerinin gelecek kaygısını ortadan kaldırarak,ortada olan sorunların çözümünü sağlamak amacında olduğunu ifade eden Eyüp Aydın, “ Esnafımız artık sorunların değil, çözümün konuşulmasını istiyor. Yıllardır bırakın sorunların çözümünü, esnaf arkadaşları ve büyüklerinin yanına gelerek ‘nasılsınız’ diye sormayanların, yeniden seçilmek kaygısıyla ortaya koydukları söylemleri de hem gerçekçi, hem de samimi bulmuyorlar. Allah’ın izniyle 2018 bir arada olduğumuz, tek yürek olduğumuz, birlikte olduğumuzda neleri başarabileceğimizi göstereceğimiz yıl olacaktır. 2018 özelinde SMSO, genelinde ise bütün esnafımızın güçlü yarınlarını tesis edeceği yıl olacaktır. Bu büyük ve güçlü ailenin bir araya geldiğinde her türlü zorluğun üstesinden geleceği gibi, örnek teşkil edecek de birçok çalışmaya imza atacaktır” şeklinde konuştu

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör:
Etiketler: Samsun, Madeni, Sanatkarlar, Odası, Başkan, Adayı, Eyüp, Aydın:, , ", Geçen, zamanın, telafisi, yok, !",
Yorumlar
Haber Yazılımı