Haber Detayı
12 Ocak 2019 - Cumartesi 18:45 Bu haber 1374 kez okundu
 
Samsun Memur Sen'den Samsun basınına kahvaltılı 10 Ocak kutlaması
Samsun Memur-Sen 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü nedeniyle Samsun'da görev yapan yaygın ve yerel basın mensuplarına kahvaltılı kutlama programı düzenledi.
GÜNDEM Haberi
Samsun Memur Sen'den Samsun basınına kahvaltılı 10 Ocak kutlaması


Samsun Öğretmenevi'nde düzenlenen kavaltı programında konuşan Memur-Sen Samsun İl Temsilcisi Hamdi Yıldız, 10 Ocak Dünya Gazeteciler Günü'nün 10 Ocakla sınırlı kalmaması,  gazetecilerin özlük haklarının, mali haklarının ve çalışma şartlarının iyileştirildiği bir gün olması gerektiğini söyledi.

Öğretmenevinde düzenlenen kahvaltıda bir konuşma yapan Memur-Sen İl Temsilci Vekili ve Büro Memur-Sen Şube Başkanı Mustafa Karabiber, "Her türlü sıkıntı ve zorluğa karşı büyük bir özveriyle mesleklerini icra eden, yaşadığımız toplumla birlikte dünyadaki gelişmeleri bizlere ulaştıran gazetecilerin çalışma ve sosyal haklarının korunması, daha iyi imkanlara ulaştırılması da aynı oranda önem taşımaktadır. Bu duygu ve düşüncelerle ülkemizin gelişmesine, tanınmasına katkı sağlayan, sorunların çözümünde bizlerle birlikte yol alan tüm yazılı ve görsel alanda çalışan basın mensuplarımızın 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü'nü kutluyor, çalışmalarında başarılar diliyorum" dedi.


10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü'nü kutlayan Memur-Sen Samsun İl Temsilcisi Hamdi Yıldız da , "10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü sadece 10 Ocak'la sınırlı kalmamalı. Özellikle birçok zorlukları yaşayan, sahada haberin ulaşmasında bütün sıkıntılara katlanan değerli arkadaşlarımızın haklarının iyileştirilmesini arz ediyoruz. Sizlerin çektiği sıkıntıları yakından biliyorum. Çünkü geçmişte basın camiasının çeşitli kademelerinde bulundum. 10 Ocak'ın çalışan gazetecilerin özlük haklarının, mali haklarının, çalışma koşullarının iyileştirildiği bir gün olması gerektiğini düşünüyoruz" diye konuştu.


Konuşmaların ardından Memur-Sen Samsun İl Temsilcisi Hamdi Yıldız ve Memur Sen'in bağlı sendikalarının temsilci ve başkanları basın mensuplarının sorularını cevapladı.

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Coşkun ÖZBEK
Etiketler: Samsun, Memur, Sen'den, Samsun, basınına, kahvaltılı, 10, Ocak, kutlaması,
Yorumlar
Haber Yazılımı