Haber Detayı
19 Ekim 2020 - Pazartesi 15:35 Bu haber 690 kez okundu
 
SAMSUN MHP’DE GÖREV DAĞILIMI YAPILDI
Milliyetçi Hareket Partisi Samsun İl Başkanlığının 11 Ekim 2020 Pazar günü yapılan 13. Olağan Kongresi sonrası oluşan ilk Yönetim Kurulu toplantısı MHP Samsun İl Başkanı Abdullah Karapıçak Başkanlığında gerçekleştirildi.
SİYASET Haberi
 SAMSUN MHP’DE GÖREV DAĞILIMI YAPILDI

 Mazbata sonrası kesinleşen listelerin ışığında ilk toplantı İl Başkanı Abdullah Karapıçak Başkanlığında gerçekleştirildi. Yönetim Kurulu ve Disiplin Kurulunun katılımıyla gerçekleştirilen ilk toplantıda İl Divanını belirleyerek görev dağılımı yapan Karapıçak yeni İl Divanına başarılar diledi. 

Toplantıda yeni İl Yönetimi ve Disiplin Kurulu Üyelerine hitaben bir konuşma yapan Karapıçak; “Hedefimiz Samsun’da partimize yakışır güçlü bir teşkilat yapısı oluşturmaktı. Bu hedefimizi 17 İlçe Teşkilatında başardık. İlçe teşkilatlarımız da kendi içlerinde görev dağılımlarını gerçekleştirdiler. Bugün bizlerde burada görev dağılımı yaparak hafta başından çalışmalarımıza başlayacağız. Herkes bilsin ki Yönetim Kurulu ve Divan zora talip olmuşlardır. Bu kutlu davada görevlendirmeleri görevin hassasiyetine göre yaptık. Her bir görevin tanımlaması ve sorumluluk alanlarına uygun olarak gerek siyasi gerek ise deneyim anlamında Yönetim Kurulundan en verimli olacak dava arkadaşlarımı görevlendirdik. Oluşturulan yeni yönetim ve divan üyelerinin sivil hayatlarında, siyasi çalışmalarında deneyimli, yaptıkları işlerde başarılı bir iş insanı ve yöneticilerden oluşturduk. Gerek İlçe Yönetimlerimizde gerek ise İl Yönetimimizdeki bu kadroları Milliyetçi Hareket Partisinin 2023 vizyonuna uygun olarak belirledik. Bu kadrolar bizleri 2023’e taşıyacak kadrolardır. Herkes bilmelidir ki Genel Başkanımız Sayın Devlet Bahçeli’nin 1997'den beri savunduğu proje olan 2023 siyaset vizyonu, bizlere yüklediği tarihî bir görev ve sorumlulukla karşı karşıya bulunan ülkücü milliyetçi iradenin, gerçekleştirdiğimiz kongrelerle Türkiye’yi Cumhuriyetimizin 100. yıldönümü olan 2023 yılına taşıyacak ve 2023 genel seçimlerine bu disiplin ve heyecanla bugünden itibaren dur durak bilmeden, yorulmadan ve usanmadan hazırlanacaktır.” diye konuştu.

 Yeni divanın oluştuğunu ve görevlendirmelerin yapıldığını belirten Karapıçak; “Bu görevlendirmeleri makamın ve sorumluluğun gereklerini göz önünde bulundurarak yaptık. Deneyim ve alanında uzmanlık çıkış noktamız oldu. Yeni oluşan İl Divanına başarılar diliyorum. Bilsinler ki zor ve kutlu bir görev onları bekliyor. Herkes görev tanımlaması doğrultusunda ilgili diğer birimler ile uyumlu çalışacaktır. Bir saatin çarkları gibi olacaklar. Çarkı durdurmaya, yavaşlatmaya çalışan kim olur ise buradan söylüyorum yolumuzu ayırırız. Parti disiplinine uygun, parti politika ve görüşleri doğrultusunda ülke ve millete hayırlı hizmetleri Yaradan bizlere nasip etsin.” şeklinde konuştu. Karapıçak,  İl Başkan Yardımcılarına başarılar diledi.

 

Milliyetçi Hareket Partisi yeni İl Divanı ise şu isimlerden oluştu.

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Birsen KALKAR
Etiketler: , SAMSUN, MHP’DE, GÖREV, DAĞILIMI, YAPILDI,
Yorumlar
Haber Yazılımı