Haber Detayı
02 Aralık 2017 - Cumartesi 11:32 Bu haber 1983 kez okundu
 
Samsun MHP'den Engelliler Günü açıklaması
Milliyetçi Hareket Partisi Samsun İl Başkanı Taner Tekin'in 3 Aralık Dünya Engelliler Günü nedeniyle yaptığı basın açıklaması
YAŞAM Haberi
Samsun MHP'den Engelliler Günü açıklaması

 


Öncelikle engelli olmak bir tercih meselesi değildir. Günümüzde engellilerimizin oranının yüzde 60'şını doğuştan değil, sonrasında geçirilen bir takım talihsiz olaylar sonucunda engelli olan kardeşlerimiz oluşturmaktadır. Buda bizlere her sağlıklı bireyin potansiyel engelli adayı olduğunu anımsatıyor ve engellilerimiz için yapılan ve yapılacak olan çalışmalarda bu düşünceyi unutmamamız gerektiğini gösteriyor. Biz siyasilerin ve bürokrasinin ise bu anlamda yapması gereken birçok sorumluluk olduğunu ifade etmek istiyorum. 

Daha önceleri de dile getirdiğimiz gibi iktidarın hazırlamış olduğu politikalar ile engelli bireylerimizin yaşam şartlarının kolaylaştırılmadığını görüyoruz. Mevcut iktidar yıllar önce engellilerin yaşam şartlarını kolaylaştırmak adına bazı kanunlar çıkartmasına rağmen uygulama noktasında başarı sağlanmadığı ortadadır. Engelli bireylerimizin önüne çıkan engeller kaldırılmadığı sürece bu kardeşlerimizin yaşam standartlarını kolaylaştırmak adına bir şeyler yapmış olmayız. Samsun'da yönetici konumunda olan siyasiler ve bürokratlardan bizlerin beklentisi bu engellilerimize engel teşkil eden sorunların tespit edilerek hızlı şekilde engellerin kaldırılmasıdır. Bu anlamda bizler Milliyetçi Hareket Partisi olarak her türlü sorumluluk ve göreve hazır olduğumuzu ifade etmek istiyoruz. Bu duygu ve düşünceler ile Dünya Engelliler Günü'nde yürekleri sevgi ile dolu başta gazilerimiz olmak üzere tüm engelli vatandaşlarımıza, sevgi ve saygılarımı sunar, bu vesile ile yakın tarihte Türk Millet'ine başarıları ile anlamlı bir gurur yaşatan Ampute Futbol Milli Takımımıza bir kez daha teşekkür ediyor ve başarılarının devamını diliyorum"

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Birsen KALKAR
Etiketler: Samsun, MHP'den, Engelliler, Günü, açıklaması,
Yorumlar
Haber Yazılımı