Haber Detayı
07 Aralık 2017 - Perşembe 13:08 Bu haber 1510 kez okundu
 
Samsun Milletvekili Köktaş'tan Trump'un Kudüs kararına tepki
AK Parti Samsun Milletvekili Fuat Köktaş, ABD Başkanı Trump’un Kudüs kararına sert tepki gösterdi.
SİYASET Haberi
Samsun Milletvekili Köktaş'tan Trump'un Kudüs kararına tepki

Milletvekili Köktaş, "ABD yönetimi tarafından Kudüs'ün İsrail'in Başkenti olarak tanınmasına yönelik sorumsuzca ve vicdanları yaralayan kararını kınıyor ve reddediyoruz. " dedi.

 

ABD'nin Kudüs'ü İsrail'in başkenti olarak tanıması, Ankara'da ABD Büyükelçiliği önünde protesto edildi. Aralarında bazı AK Parti milletvekillerinin de bulunduğu bir grup, ABD Büyükelçiliği önünde protesto eylemi yaptı.

Filistin ve Kudüs lehine sloganlar atan grup arasında bulunan AK Parti Samsun Milletvekili Fuat Köktaş, ABD'nin Kudüs'ü İsrail'in başkenti olarak tanıma planına karşı mecliste bulunan tüm siyasi parti gruplarının hazırladığı ortak bildiriyle de tepki gösterildiğini ifade etti.

Milletvekili Köktaş ayrıca; "Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın da ifade ettiği gibi, Kudüs Müslümanların kırmızı çizgisidir, gözbebeğidir. ABD yönetimi tarafından Kudüs'ün İsrail'in Başkenti olarak tanınmasına yönelik sorumsuzca ve vicdanları yaralayan kararını kınıyor ve reddediyoruz. Bu karar yok hükmündedir. Bütün dünya, uluslararası hukuk ve Birleşmiş Milletler (BM) Kararlarını ihlal eden bu kararı kınamak için ABD Büyükelçiliği önünde tepkimizi ortaya koyduk." dedi.

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Coşkun ÖZBEK
Etiketler: Samsun, Milletvekili, Köktaş'tan, Trump'un, Kudüs, kararına, tepki,
Yorumlar
Haber Yazılımı