Haber Detayı
09 Eylül 2020 - Çarşamba 15:07 Bu haber 917 kez okundu
 
Samsun Milli Eğitim’den Kırsaldaki Öğrenciler İçin Tablet Bağış Kampanyası
Samsun İl Milli Eğitim Müdürlüğü uzaktan eğitime ulaşamayan öğrenciler için tablet bağış kampanyası başlattı.
EĞİTİM Haberi
Samsun  Milli Eğitim’den  Kırsaldaki Öğrenciler  İçin Tablet Bağış  Kampanyası

 

Samsun İl Milli Eğitim Müdürlüğü, kırsal kesimdeki yerleşim yerlerinde bulunan öğrenciler ile bunlardan karantina vb. gibi sebeplerle evlerinden çıkamayacak durumdakilerin EBA canlı derslerden ve EBA portalından yararlanmalarını sağlamak amacıyla başlattığı tablet bağış projesinde vatandaşların,  yeni veya kullanılmış çalışır tüm tabletleri kampanyaya bağışlayabileceğini duyurdu.

 

 

Samsun İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Kovid-19 sürecinde internet erişimi, internete bağlanacak cihazı veya evinde televizyonu olmayan ve özellikle EBA Destek Noktalarına ulaşım konusunda sorun yaşayan, kırsal kesimdeki yerleşim yerlerinde bulunan öğrenciler ile bunlardan karantina vb. gibi sebeplerle evlerinden çıkamayacak durumdakilerin EBA canlı derslerden ve EBA portalından yararlanmalarını sağlamak amacıyla “Öğretmenim Sınıf Tam” projesini hayata geçirdi.

 

 

 

KULLANILMIŞ, ÇALIŞIR DURUMDAKİ TABLETLER DE KABUL EDİLECEK

 

                Kampanya kapsamında EBA Canlı Ders ve EBA Portalı ile diğer internet tabanlı eğitim uygulamalarını kullanarak uzaktan eğitime daha çok katılmalarını sağlayabilmek amacıyla toplanan tabletler ihtiyacı olduğu tespit edilen öğrencilere sistemsel ve donanımsal olarak hazır şekilde en kısa sürede ulaştırılacak.

 

KAMPANYA SAMSUN GENELİNDE

 

                Samsun İl Milli Eğitim Müdürlüğü’ nün koordinasyonunda uygulanacak kampanya il genelinde eğitim öğretim kapsamındaki öğrencileri kapsayacak. İlçe Milli Eğitim Müdürlükleri kendi ilçelerinden kampanyayı yürütecek. Kampanyaya bağışta bulunacak katılımcılardan, nakdi yardım alınmayacak olup direk tablet bağışına dönüştürülecek.

 

SIFIR VE KULLANILMIŞ ÇALIŞIR DURUMDAKİ TABLETLER DE KABUL EDİLECEK

 

                En düşük sistem özelliğinin android 6 mobil işletim sistemine sahip, üzerinde kamera ve simkart-3g özelliği bulunan yeni veya kullanılmış çalışır tüm tabletler kampanyaya bağışlanabilecek.

 

İhtiyaç sahibi öğrencilerin tespiti ve kampanyada elde edilen cihazların bu öğrencilere teslimi ilçe milli eğitim müdürlükleri ve okul müdürlükleri tarafından gerçekleştirilecek. Bağış için ayrıntılı bilgiye Samsun İl Milli Eğitim Müdürlüğünün 0 546 641 07 55 numaralı Uzaktan Eğitim Whatsapp Destek Hattından ulaşılabiliyor.

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Coşkun ÖZBEK
Etiketler: Samsun, , Milli, Eğitim’den, , Kırsaldaki, Öğrenciler, , İçin, Tablet, Bağış, , Kampanyası,
Yorumlar
Haber Yazılımı