Haber Detayı
30 Kasım 2017 - Perşembe 10:50 Bu haber 2296 kez okundu
 
Samsun MMO’dan yeni öğrencilere kokteyl
Ondokuz Mayıs Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Makina ve Endüstri Mühendisliği Bölümlerinde yeni başlayan öğrenciler için “Deneyimler Toplantısı” ve “Bölüme Hoş Geldin Kokteyli” düzenlendi.
- Haberi
Samsun MMO’dan yeni öğrencilere kokteyl

Makina Mühendisleri Odası Samsun Şube ve Ondokuz Mayıs Üniversitesi Mühendislik Fakültesi işbirliği ile Makina ve Endüstri Mühendisliği Bölümü öğrencilerine yönelik düzenlenen “Deneyimler Toplantısı” ve “Bölüme Hoş Geldin Kokteyli”ne OMÜ Mühendislik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Birol ELEVLİ, Öğretim Üyeleri Doç. Dr. Mustafa ÖZBEY, Doç. Dr. Hakan ÖZCAN, Yrd. Doç. Dr. Lütfü NAMLI, Yrd. Doç. Dr. Mevlüt GÜRBÜZ, Yrd. Doç. Dr. Hatice Elif GÜRKAN, Arş. Gör. Onur YONTAR ve çok sayıda öğrenci katıldı..

 

 

Açılış konuşması yapan Makina Mühendisleri Odası Samsun Şube Yönetim Kurulu Başkanı Kadir GÜRKAN “Öğrencilerimiz, OMÜ Mühendislik Fakültesine kayıt olduğu andan mezun olana kadar olan süreçte kendilerini mesleğe hazırlamaktadır. Bu süreç içinde öğrenci üyelerimizin  Bölüme Hoş Geldin Kokteylleri, Deneyimler Toplantıları, Teknik Seminerler ve Geziler, Kişisel gelişim eğitimleri, Bilgisayar Kursları ile donanımlarını artırmaya çalışıyoruz. Klasik eğitim sisteminin verdiği eğitim ve donanımlarla günümüz dünyasında iş ve sosyal alanlarda arzu edilen beklentileri karşılamaları zor. Yaşam  boyunca bilgi ve becerilerini geliştirmeleri gerekir. Bunun için Makina Mühendisleri Odası Samsun Şube olarak düzenlenen etkinliklerle üyelerimizin yenilik ve gelişmeleri takip edebilmesi ortamı oluşturmaya çalışıyoruz. “dedi.

 

Makina Mühendisleri Odası Samsun Şube Öğrenci Üye Komisyon Başkanı Doğancan ÜZÜM’ün moderatörlüğünü yaptığı toplantıda Samsun Yurt Savunma Sanayi A.Ş. Genel Müdürü Mak. Müh. Cahit Utku ARAL “Samsun Yurt Savunma Sanayi’nin Türkiye’deki organizasyonu, üretim konuları, satışta bulundukları ülkeler, roket ve füze sistemleri, havacılık sistemleri, entegrasyon projeleri, teknoloji altyapısı, finansal veriler ve ihracata dayalı üretim” hakkında öğrencilere detaylı bilgi aktararak soru cevap bölümünde gelen soruları cevaplandırdı.

 

Toplantı sonrası Makina Mühendisleri Odası Samsun Şube Yönetim Kurulu Başkanı Kadir GÜRKAN,  Ondokuz Mayıs Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Birol ELEVLİ ve Makina Mühendisleri Odası Samsun Şube Öğrenci Üye Komisyonu Başkanı Doğancan ÜZÜM Samsun Yurt Savunma Sanayi A.Ş. Genel Müdürü Mak. Müh. Cahit Utku ARAL’a plaket takdim etti.

 

Toplantının ardından 2017-2018 Güz yarıyılında Ondokuz Mayıs Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Makina ve Endüstri Mühendisliği Bölümünde öğrenime başlayan öğrenciler için kokteyl verildi. 

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Birsen KALKAR
Etiketler: Samsun, MMO’dan, yeni, öğrencilere, kokteyl,
Yorumlar
Haber Yazılımı