Haber Detayı
19 Ağustos 2019 - Pazartesi 17:02 Bu haber 520 kez okundu
 
Samsun OMÜ'de Kayıtlar Başladı
2019 Yükseköğretim Kurumları Sınavları (YKS) sonuçlarının açıklanmasının ardından Ondokuz Mayıs Üniversitesini (OMÜ) kazanan öğrencilerin kayıtları Kurupelit Kampüsü’nde başladı.
EĞİTİM Haberi
Samsun OMÜ'de Kayıtlar Başladı

 

 

Kayıt sürecinde OMÜ’nün yeni öğrencileri ve aileleri ile yakından ilgilenip sohbet eden Rektör Bilgiç, kayıt standının başına geçerek bir süre öğrencilerin kayıtlarını bizzat gerçekleştirdi.

 

Ardından, yeni kayıt yaptıran öğrencilere yardımcı olmak amacıyla kurulan diğer stantları gezen Rektör Bilgiç ve beraberindekiler, yetkililerle görüşüp sunulan hizmetler ve sürecin işleyişi hakkında bilgi aldı.

 

Ulaşım, burs, barınma, emniyet hizmetleri hepsi aynı merkezde

 

Öğrenci Yaşam Merkezi’nde ilk gün itibarıyla 6 binin üstünde öğrenci, elektronik ortam üzerinden ve bizzat başvuruyla OMÜ Ailesi’ne katıldı. Kayıt işlemlerinde ayrıca, Rektörlük Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanlığı, Uzaktan Eğitim Merkezi (UZEM), Uluslararası İlişkiler Birimi, Kredi ve Yurtlar Kurumu, Büyükşehir Belediyesi SAMULAŞ, Emniyet Müdürlüğü, Öğrenci Konseyi, Tıp Fakültesi Aile Hekimliğine bağlı Pelitköy Eğitim ve Aile ve Sağlığı Merkezi, OMÜ Kurumsal İletişim Birimi tarafından kurulan stantlarda öğrencilere, işlerini hızlandıracak ve kolaylaştıracak bilgiler verildi.

 

SAMULAŞ standında öğrencilere, indirimli yararlanacakları ulaşım kartının başvurusu alınarak kartları teslim edilirken, Kredi ve Yurtlar Kurumu standında da öğrencilerin barınma ihtiyaçlarına yönelik bilgilendirme yapıldı. Rektörlük Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanlığı ise Üniversitenin barınma, ulaşım, beslenme, burs ve yurt imkânları hakkında öğrencileri aydınlattı. Kayıtlarda bunların yanı sıra, öğrenci toplulukları bulundukları faaliyetlere dair yeni öğrencileri aydınlatırken, özel yurtlar da açtıkları stantlarla genç üniversitelilere ulaşmaya çalıştı.

 

 

 

 

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Coşkun ÖZBEK
Etiketler: Samsun, OMÜ'de, Kayıtlar, Başladı,
Yorumlar
Haber Yazılımı