Haber Detayı
25 Aralık 2018 - Salı 20:24 Bu haber 1010 kez okundu
 
Samsun OMÜ Genç Yazarlar Topluluğu’ndan Yerel Edebiyat Dergiciliği Paneli
Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) öğrencileri tarafından kurulmuş olan Genç Yazarlar Topluluğu, Yerel Edebiyat Dergiciliği Paneli düzenliyor
KÜLTÜR Haberi
Samsun OMÜ  Genç Yazarlar  Topluluğu’ndan   Yerel Edebiyat  Dergiciliği Paneli


Ondokuz Mayıs Üniversitesi bünyesinde ve üniversite öğrencileri tarafından bu sene kurulan Genç Yazarlar Topluluğu ilk etkinliğini dergicilik üzerine planladı.

Omü ve Genç Yazarlar Topluluğu, yerelde yayıncılık yapan “Edebiyat Nöbeti” ve  “Yolcu” dergilerinin önemli isimlerini konuşmacı olarak misafir edecek. “Yerel Edebiyat Dergiciliği” konusu üzerine düzenlenecek panelde Edebiyat Nöbeti Dergisi Genel Yayın Yönetmeni Celal KARACA, içerik editörü ve yazar Semrin ŞAHİN ile birlikte Yolcu Dergisi Genel Yayın Yönetmeni Ömer İdris Akdin
öğrenciler tarafından sorulan sorulara yanıt verecek.

İlk etkinliklerinin hazırlıklarını tamamladıklarını ifade eden topluluk başkanı Hüsamettin AKGÜL; “Öyle ümit ediyoruz ki; Samsun’da ve Türkiye’de dergicilik alanında önemli gelişmeler sağlanacaktır. İlk etkinliğimizin dergicilik alanında olması bir anlam ifade etmektedir. Edebiyat tarihimize baktığımızda ve derinlemesine araştırdığımızda çok önemli eserlerin çıkış noktası dönemin dergileri olmuştur. 

Dergicilik edebiyatın temel taşıdır. Bunun farkına varılması, unutulan değerleri hatırlatması ve hak ettiği ilgiyi görmesi için Genç Yazarlar Topluluğu olarak ilk etkinliğimizi dergicilik alanı üzerine düzenledik. Panelimize gerek üniversitemiz öğrencilerinden gerekse Samsun halkından büyük bir ilgi olacağını tahmin ediyoruz. Edebiyata, sanata ilgi duyan herkesi perşembe günü panelimize davet ediyoruz.” dedi.

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Coşkun ÖZBEK
Etiketler: Samsun, OMÜ, , Genç, Yazarlar, , Topluluğu’ndan, , , Yerel, Edebiyat, , Dergiciliği, Paneli,
Yorumlar
Haber Yazılımı