Haber Detayı
29 Haziran 2016 - Çarşamba 17:05 Bu haber 2005 kez okundu
 
Samsun Piazza’da Karma Resim Sergisi Açıldı
Karadeniz Bölgesi’nin en büyük alışveriş ve yaşam merkezi Samsun Piazza, Hatice Muti ve Seyhan Göral’ın eserlerinden oluşan sergiye ev sahipliği yapıyor
KÜLTÜR Haberi
Samsun Piazza’da Karma Resim Sergisi Açıldı

Samsunluların eğlence, alışveriş ve buluşma noktası Piazza, yıl boyunca ev sahipliği yaptığı sanat etkinliklerinden birini daha sanatseverlerle buluşturuyor. Hatice Muti ve Seyhan Göral’ın hobi olarak başlayıp yaklaşık beş yılda tamamladıkları eserler, Samsun Piazza’da görücüye çıktı. Eserler, AVM’de 27 Haziran – 3 Temmuz tarihleri arasında görülebiliyor.

 

Bugüne dek birçok karma sergide eserleriyle yer alan Hatice Muti ve Seyhan Göral, Piazza’da açtıkları sergide toplam 44 yağlı boya tablosu sergileyecekler. Manzara, natürmort ve modern çizimlerinden oluşan eserlerin sahibi Muti ve Göral, Mona Lisa Sanat’ta eğitmen Elif İnançt’tan ders alıyor.

 

Eser Sahipleri Hakkında

 

Hatice Muti, 19 Mayıs Üniversitesi’nde Yardımcı Doçent olarak görev yapmaktadır. Resim dışındaki hobileri arasında kitap okumak, spor yapmak ve müzik dinlemek yer almaktadır.

 

Seyhan Göral ise Ankara İbn-i Sina Hastanesi olmak üzere değişik illerde hemşire olarak çalıştıktan sonra Samsun’da 2009 yılında emekli oldu. Göral, evli ve iki çocuk annesidir.

 

 

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Coşkun ÖZBEK
Etiketler: Samsun, Piazza’da, Karma, Resim, Sergisi, Açıldı,
Yorumlar
Haber Yazılımı