Haber Detayı
07 Ocak 2021 - Perşembe 17:51 Bu haber 483 kez okundu
 
Samsun Rotary’den 300 öğrenciye tablet
Samsun Rotary Kulübü, uzaktan eğitimde sıkıntı yaşayan ihtiyaç sahibi 300 öğrenciyi tablete kavuşturacak.
SİVİL TOPLUM Haberi
Samsun Rotary’den 300 öğrenciye tablet

Bir süre önce, tablet ve bilgisayarı olmayan ihtiyaç sahibi öğrenciler için kampanya başlatan Samsun Rotary Kulübü, kampanya sonunda 300 öğrenciye tablet sağladı.

 

Türkiye çapında 'Günebakan Broşları' satışı ile elde edilen gelirler ve katkı sağlayanlarla birlikte 300 bin lira bağış toplandığını belirten  Samsun Rotary Kulüp Dönem Başkanı Ümit Eminoğlu,  projelerinin 29 Ekim'de başladığını ve  10 gün içerisinde 300 tabletin ihtiyaç sahibi öğrencilere dağıtılacağını söyledi.

 

Ümit Eminoğlu düzenlediği basın toplantısında, ”  Samsun Rotary Kulüp olarak  Eğitim kurumları, Kadın İstihdamı, Temiz içme suyu projeleri ve diğerleri ile hep hizmete bulunmaya çalıştık.

 

Bügün Pandemi şartlarından dolayı çocuklarımız uzaktan eğitim almaktadır. Maalesef her çocuk bu imkanı sağlayamamaktadır. Her zaman toplumsal refleksleri öne olan Rotary kulübümüz ihtiyaç sahibi, başarılı çocuklarımız için Tablet Bilgisayar kampanyası başlatmıştır.

 

Bu konuda fon geliri getirecek Günebakan Broşları satışı başlatmış olup, gelirinin tamamı ile bugün 300 başarılı, ihtiyaç sahibi çocuğumuza tablet tablet dağıtımına başlıyoruz.

 

Tablet bilgisayarlarını şehir merkezi ve ilçelerimizde yapacağız, Örneğin yarınki programımız Vezirköprü ilçesinde 30 adet, Havza ilçesinde 30 adet tableti çocuklarımıza teslim edeceğiz.” Dedi.

 

Tablet projelerinin  fon gelirleri için Günebakan Komitesi oluşturduklarını,  komitenin ülke çapında sürdürdüğü kampanya ile bu sonuca ulaştıklarını belirten Eminoğlu komitede görev alan Ayşe Eminoğlu, Şayan Atalay, Fatih Güven,  Aytül Tekay ve   Sıla Kocaeli’ne teşekkür etti.

Daha sonra Ayşe Eminoğlu proje  ve yaptıkları çalışmalarla ilgili olarak basın mensuplarını bilgilendirdi.  

 

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Coşkun ÖZBEK
Etiketler: Samsun, Rotary’den, 300, öğrenciye, tablet,
Yorumlar
Haber Yazılımı