Haber Detayı
14 Kasım 2019 - Perşembe 17:30 Bu haber 716 kez okundu
 
Samsun Ruh Sağlığı Hastanesi’nde Yaşayan Duvar Projesi
Samsun Ruh Sağlığı ve Hastalıkları hastanesinde hastane yönetimi tarafından hastane bahçesi ve iç alanlarında betonsuz, yaşayan alanlar oluşturulması için ‘Yaşayan Duvar Projesi’ başlatıldı.
SAĞLIK Haberi
Samsun Ruh Sağlığı Hastanesi’nde Yaşayan Duvar Projesi

Projenin ilk fidan ve bitkileri “Geleceğe Nefes Ol” projesi kapsamında Samsun İl Sağlık Müdürü Dr.Öğr. Üyesi Muhammet Ali Oruç, Tarım ve Orman İl Müdürlüğü ekipleri, hastalar, sağlık öğrencileri, hastane çalışanları ve çalışanların çocukları tarafından dikildi.

Yapılan çalışma hakkında bilgi veren Samsun İl Sağlık Müdürü Dr.Öğr. Üyesi Muhammet Ali Oruç, ruh sağlığı hastanesinde tedavi gören hastaların hastane bahçesini ve hobi alanlarını aktif olarak kullandıklarını; bu alanları hem görsel hem de fiziki olarak onları rahatlatacak ve daha iyi htirecek şekilde düzenlemek hedefiyle bu çalışmayı başlattıklarını, çalışma kapsamında bahçe duvarlarına 800 adet sarmaşık bitkisi, bahçenin değişik noktalarına ise 200 fidan diktiklerini söyledi.

Süreç içinde hastanenin çevre duvarlarının yeşil bir örtüyle kaplanarak ‘Yaşayan Duvar’ haline geleceğini, böylece hastaların hobi alanlarında bir bahçedeymiş gibi hissedeceklerini söyleyen Sağlık Müdürü Oruç, çevre bilincinin her birey için büyük önemi olduğunu, bu çalışmanın bu anlamda da bir farkındalık yaratmasını umduklarını vurgulayarak, projeye katkısı olan Tarım ve Orman İl Müdürlüğü ekiplerine teşekkür etti.

 

 

 

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Birsen KALKAR
Etiketler: Samsun, Ruh, Sağlığı, Hastanesi’nde, Yaşayan, Duvar, Projesi,
Yorumlar
Haber Yazılımı