Haber Detayı
21 Haziran 2020 - Pazar 17:26 Bu haber 1415 kez okundu
 
Samsun Sağlık Turizmi Derneği İlk Toplantısını Yaptı
SAMSUN SAĞLIK TURİZMİ DERNEĞİ ( SASTUD)’nin İlk Yönetim Kurulu Toplantısı Gerçekleşti.
TURİZM Haberi
Samsun Sağlık Turizmi Derneği İlk Toplantısını Yaptı

  Ülkemizin Sağlık Turizmi hedeflerini gerçekleştirme Samsun Sağlık Turizmi'ni geliştirmekamacıyla kurulan  Samsun Sağlık Turizmi Derneği, (SASTUD) Yönetim Kurulu görev dağılımı yaptı.

 

   SASTUD; İl Sağlık Müdürlüğü, Büyük Şehir Belediyesi, Samsun Ticaret Odası, özel hastanelerin ve ilgili paydaş kuruluşların desteği ile kurulmuş ilk genel kurul toplantısını 20.03.2017 tarihinde gerçekleştirmişti.

 

 İkinci genel kurulunu 29.02.2020 tarihinde yapan SASTUD’ta yeni dönemde görev yapacak Yönetim ve Denetim Kurulları seçildi.

 

SASTUD’un Genel Kurul sonrası seçilen yönetim kurulunda görev dağılımı yapıldı. Yeni Yönetim Kurulu aşağıdaki isimlerden oluştu:

Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Fatih Özkan;  19 Mayıs Üniversitesi Öğretim Üyesi ve  Rektör Baş Danışmanı

 

Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Doç Dr. Ahmet Şen;  S.B.Ü. Samsun Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi

 

Muhasip Üye Güner Armutlu; Medicana  International  Samsun Hastanesi Genel Müdürü

 

Genel Sekreter: Erdoğan KÖKSAL Samsun İl Sağlık Müdürlüğü Sağlık Turizmi Birimi

 

YÖNETİM KURULU ÜYELERİ:

 

Hakan DEMİR Samsun Büyük Şehir Belediyesi Şube Müdürü

 

Temel UZLU Gürmed Tıbbi ve Teknoloji Sistemler San. ve Tic. Aş. Genel Koordinatörü (

 

Dr. Sinan DEMİRKOL S.B.Ü. Samsun Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekim Yardımcısı (

 

    Derneğin yeni Başkanı olarak görev alan Ondokuz Mayıs Üniversitesi Tıp Fakültesi öğretim üyesi ve Rektör Baş Danışmanı Prof. Dr. Fatih ÖZKAN, 2020 yılı ilk yönetim kurulu toplantısında SASTUD’un kurulmasında ve çalışmalarında katkıda bulunanlara teşekkür ederek; “2017’den itibaren derneğimiz Samsun ve Ülkemizin sağlık turizminin geliştirilmesi için çalışmalarına devam etmektedir. Sağlık Turizmi, katma değeri yüksek olan ve ekonomik krizlerden çok fazla etkilenmeyen kendini her geçen gün daha da geliştiren dinamik bir sektördür.

 

 Sağlık Turizmi Ülkemizin cari açığının kapatılmasına katkısının yanında Ülkemiz imajına da olumlu katkı sağlamaktadır. Pandemi sürecinde ülkemizin insan odaklı, kaliteli ve son teknoloji sağlık hizmetleri tüm dünya ülkeleri tarafından fark edilmiş ve takdir toplamıştır. Milyon dolarla yapılacak tanıtımlarla bile gerçekleşmesi zor olan tüm dünyada sağladığımız sağlık hizmetlerinde bilinirliliğimiz sağlık turizmcilerine daha da fazla sorumluluk yüklemektedir. Pandemi süreci göstermiştir ki ister turizm amaçlı olsun isterse sağlık turizmi kapsamında ya da turistin sağlığı kapsamında olsun ülkemize ve şehrimize gelen misafirlerimizin sağlığının korunması bizleri sorumlu kılmaktadır. Pandemi döneminde ülke olarak gösterdiğimiz performans ve yakaladığımız ivmenin yardımıyla da öngörülen fırsatları değerlendirerek yapacağımız çalışmalar Samsun İlimizin Sağlık Turizmi potansiyelinin pazarlanmasına yönelik olacaktır.

 

Samsun İl Sağlık Müdürlüğü, Samsun Büyük Şehir Belediyesi, Ondokuzmayıs Üniversitesi ile birlikte tüm ilgili kamu ve özel kuruluşların katkı ve çabalarıyla ilimizin sağlık turizmi kapsamında parlayan bir cazibe merkezi olmasını sağlayacak küresel bir pazar oluşturulması hedeflenecektir. Yeni dönemde ilimizde ve hedef pazar ülkelerde gerçekleştireceğimiz alım heyetleri, ticaret heyetleri, kongreler ve benzeri tüm organizasyonlar ilimizde faaliyet gösteren sağlık turizmi sektörünün ikili anlaşmalar yapmasına olanak sağlayacak şekilde düzenlenecektir.” dedi.

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Coşkun ÖZBEK
Etiketler: Samsun, Sağlık, Turizmi, Derneği, İlk, Toplantısını, Yaptı,
Yorumlar
Haber Yazılımı