Haber Detayı
28 Temmuz 2020 - Salı 14:25 Bu haber 521 kez okundu
 
Samsun Sahipsiz Hayvan Bakım Merkezi’nde 360 hayvanın tedavisi yapıldı
Samsun Sahipsiz Hayvan Bakım Merkezi’nde 6 ayda 360 kedi ve köpeğin tedavisi yapıldı
YEREL YÖNETİM Haberi
Samsun Sahipsiz Hayvan Bakım Merkezi’nde  360 hayvanın tedavisi yapıldı

 

Samsun Büyükşehir Belediyesi Veteriner İşleri Şube Müdürlüğü, ‘Güçten Düşmüş Sahipsiz Hayvan Bakım Merkezi’nde, son 6 ayda yaralanma, kaza gibi çeşitli nedenlerle barınağa getirilen 360 kedi ve köpeğin bakım ve tedavisi yapıldı.

 

Büyükşehir Belediyesi ‘Güçten Düşmüş Sahipsiz Hayvan Bakım Merkezi'nde sahipsiz hayvanlara verilen bakım, sahiplendirme ve kısırlaştırma işlemlerini sürdürüyor. Veteriner İşleri Şube Müdürü Paria Tabatabaei, sokak hayvanlarının her türlü bakım ve tedavilerinin merkezlerinde yapıldığını belirtti.

 

Hem ilçe belediyelerinden hem de vatandaşlar tarafından getirilen yaralı hayvanları hem tedavi hem de rehabilite ettiklerini ifade eden Tabatabaei, “Veteriner Hizmetleri Şube Müdürlüğü olarak sahipsiz hayvanların bakım, beslenme ve tedavilerini gerçekleştiriyoruz. Son 6 ayda yaralanma, kaza gibi çeşitli nedenlerle Bakım Merkezi'ne getirilen 360 kedi ve köpeğin tedavisi ve bakımı yapıldı. 644 köpek ile 137 kediyi kısırlaştırdık. Sahiplendirilmek üzere barınakta bakımlarına devam ediyoruz. Buraya gelen hayvanların sağlık taramasını, aşısını, kısırlaştırma işlemini yaptıktan sonra en önemlisi sahiplendirme konusundaki çalışmalarımız tüm hızıyla devam ediyor" dedi.

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Coşkun ÖZBEK
Etiketler: Samsun, Sahipsiz, Hayvan, Bakım, Merkezi’nde, , 360, hayvanın, tedavisi, yapıldı,
Yorumlar
Haber Yazılımı