Haber Detayı
18 Ocak 2020 - Cumartesi 23:11 Bu haber 371 kez okundu
 
Samsun Şalpazarı Ağasarlılar Derneği Açıldı
Samsun Şalpazarı Ağasarlılar Yardımlaşma Kültür ve Dayanışma Derneğinin dernek merkezi hizmete açıldı.
SİVİL TOPLUM Haberi
Samsun Şalpazarı Ağasarlılar Derneği Açıldı

Pazar Mahallesi Necati Efendi Sokakta her türlü donatıya sahip Şalpazarı Ağasarlılar Yardımlaşma Kültür ve Dayanışma Derneğinin dernek merkezinin açılışına Samsun Valisi Osman Kaymak, Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş, Sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri iş adamları ve çok sayıda vatandaş katılım sağladı.

Açılış öncesi selamlama konuşması yapan dernek Başkanı Metin Çolak,”Derneğimizin amacı şehrimizde yaşayan hemşehrilerimizin birlik ve beraberlik içinde yaşamaları, yöreye has gelenek, görenek, örf ve adetleri canlı tutarak gelecek nesillere aktarılması, değerlere sahip çıkarak sivil toplum faaliyetlerini icra etmektir. Bu kapsamda faaliyetlerini sürdürecek derneğimize katkı koyan, desteklerini esirgemeyen herkese teşekkür ederim. Bu vesile ile kardeşlik bağları ile güçlendireceğimiz ve değer katacağımız derneğimiz merkezi hayırlı, uğurlu olsun" diye konuştu.

“Tüm derneklerimizin yanındayız”

ilçe için derneklerin katkılarının çok önemli olduğunu kaydeden Samsun Valisi Osman Kaymak; “ Dernekçilik zor ve meşakkatli bir iş. Hemşerilerimizin birlik ve beraberliği için çıkmış olduğunuz bu yolda sizlere başarılar diliyorum. Bizler şehrimizde hizmet veren tüm derneklerimizin her zaman yanındayız” dedi.

“Hemşehri  dernekleri yaşadığımız şehrin değerlerini geleceğe taşıyan değerlerdir”

Hemşehri derneklerinin önemine değinen İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş; "Kentlerin oluşmasında en büyük etkenlerden birisi insan kültürüdür. İnsan, aidiyet duygusuyla yaşadığı kentin kültürünü benimsemeli, onu her zaman korumalı ve değerlerine sahip çıkmalıdır. Hemşehri dernekleri de bölge sakinlerinin bir araya gelerek aidiyet duygusu üzerine oluşturdukları ve bölgenin çıkarını göz önünde tutarak çeşitli işbirliğinin oluşturulduğu sivil toplum örgütleridir. Yaşadığımız kentin değerlerine sahip çıkarak bu değerleri geleceğe taşımayı amaçlayan hemşehri dernekleriyle ortak hareket etmeyi kendimize hedef bildik.İlkadım ilçemizde hizmet verecek olan derneğin şehrimize hayırlı, uğurlu olması diliyorum” dedi.

Konuşmaların  akabinde dernek açılışı gerçekleşen programda açılışa katılım sağlayan misafirlere keşkek ve çeşitli ikramlar sunuldu.

 

 

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Birsen KALKAR
Etiketler: Samsun, Şalpazarı, Ağasarlılar, Derneği, Açıldı,
Yorumlar
Haber Yazılımı