Haber Detayı
14 Aralık 2017 - Perşembe 10:31 Bu haber 3215 kez okundu
 
Samsun Sheraton Otel’e Mavi Yıldız ve Güvenilir Gıda Beratı
Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü'nce Sheraton Grand Samsun Otel’e Mavi Yıldız ve Güvenilir Gıda Beratı verildi. .
TURİZM Haberi
Samsun Sheraton Otel’e Mavi Yıldız ve Güvenilir Gıda Beratı

Sheraton Grand Samsun Otel’e Mavi Yıldız ve Güvenilir Gıda Beratı için bir tören düzenlendi.

 

Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Nail Kırmacı, törende yaptığı konuşmada,’’Samsun ili sınırları içerisindeki turizm belgeli işletmelerin mutfaklarında gıda güvenliğinin temini, her türlü gıda maddesi ve gıda ile temasta bulunan madde ve malzemelerin teknik ve hijyenik şekilde tüketime sunulması ve gıda güvenliğinin sürekliliğinin sağlanması amacı ile, Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü tarafından kanuna bağlı yönetmeliklerde belirtilen kriterleri tam olarak sağlayan işyerlerine Güvenilir Gıda Beratı ve Mavi Yıldız verilecektir. İlimizde daha önce Serra Otel, yapılan değerlendirmeler sonucunda Mavi Yıldız ve Güvenilir Gıda Beratı almaya hak kazandı. Bu gün de Sheraton Grand Samsun Otel’e Mavi Yıldız ve Güvenilir Gıda Beratını vereceğiz. Ben öncelikle kendilerini kutluyorum. Bu çalışmanın ilimizdeki diğer işyerlerine de örnek olmasını diliyorum.’’dedi.

 
        Vali Osman Kaymak yaptığı konuşmasında, ’’İlimizdeki Gıda üretimi ve tüketimi konusundaki çalışmalar bizleri memnun ediyor. Gelişen dünyada bu tüketim hızına bakıldığında büyük şehirlerde tüketim konusu daha çok önem arz ediyor. Yurtlarda ve değişik yer ve mekanlarda meydana gelen gıda zehirlenmelerini zaman zaman basından duyuyoruz. Takdir ederiz ki, bu zehirlenmenin sebebi iyi bir denetim ve üretim zincirini takip edemediğimizden kaynaklanıyor. Samsun’da 200’e yakın Gıda Denetim Uzmanımız üretim yapan bütün yerleri denetliyorlar. Güzel bir söz var. Arkadaşlar, ‘marifet iltifata tabidir’. Güzel iş yapanları takdir edip onları yüreklendirmezsek veya onları ödüllendirmezsek bulundukları yerde kaybolup giderler. Onun için bu arkadaşlarımızı kaybetmemek için ödüllendirmek gerekiyor.

 
        Güzel hizmet üreten, hijyen şartlarına uyan, vatandaşlarımızın sağlığını düşünen, parayı ve menfaati önemsemeyen, sağlığı ve hijyeni önceleyen, bu şartlarda yönetmelik ve mevzuatın belirlediği şartlara uyan gıda üreticilerini, gıda işletmelerini tespit edip onları ödüllendireceğiz ve kurallara uymayanları ise cezalandırılacak. Burada bu gün, bu otelimizin Mavi Yıldız ve Güvenilir Gıda Ödül Töreni'ni gerçekleştiriyoruz. Kendilerini bu ödülden dolayı tebrik ediyoruz. Sheraton Otelimiz gerçekten Samsun’a büyük bir kalite katıyor. Samsun’un dışarıya olan algısını yükseltiyor. Samsun büyük potansiyeli olan bir il. Samsun’un tanıtımının yeterince yapılmadığını düşünüyorum. 

 
        Samsun’un sahip olduğu doğa, tarihi ve kültürel güzellikleri yanı sıra ilkadım kenti olması nedeniyle bu özelliklerinin en iyi şekilde tanıtılması gerekiyor. Bunu da el birliği ile gerçekleştireceğiz. Bacasız fabrika dediğimiz turizmden daha çok gelir elde etmek açısından bütün kaynakların seferber edib tanıtılması lazım. Bu otel bu yönüyle bize liderlik ve önderlik yapıyor. Samsun turizmden yeterince kendine düşen payı alamıyor. Bunun için bütün kurumlarımızla birlikte hep birlikte el birliği ile ilimizi tanıtıp turizmden yeterli payını alması için var gücümüzle çalışacağız. Ben, Mavi Yıldız konusundaki gayretlerinden dolayı  katkı ve çalışma yapan herkese çok teşekkür ediyorum. Mavi Yıldızın bu işletmeye hayırlı olmasını diliyorum.’’dedi.

 
Konuşmaların ardından Mavi Yıldızlı Bayrak ve Güvenilir Gıda Beratı Vali Osman Kaymak tarafından Sheraton Grand Samsun Otel Genel Müdürü Savaş Türkay’a verildi. Tören sonunda Mavi Yıldızlı Bayrak  Vali ve protokol üyelerinin katılımı ile  otel önünde göndere çekildi.

 
        Törene ayrıca,  Ondokuz Mayıs Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mehmet Kuran, Vali Yardımcısı Hakan Kubalı, Lokantacılar, Tatlıcılar, Pastacılar Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı İsmail BALCI, kamu kurum ve kuruluşlarının yetkilileri ve davetliler katıldı.

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör:
Etiketler: Samsun, Sheraton, Otel’e, Mavi, Yıldız, ve, Güvenilir, Gıda, Beratı,
Yorumlar
Haber Yazılımı