Haber Detayı
31 Mart 2020 - Salı 19:13 Bu haber 1472 kez okundu
 
Samsun Sol Parti'den Kampanya Açıklaması
Sol Parti İl Komitesi adına bir açıklama yapan Şafak Yeşiltepe, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın yaptığı açıklamaların halk için bir kez aha hayal kırıklığı olduğunu söyledi.
SİYASET Haberi
Samsun Sol Parti'den  Kampanya Açıklaması

 

 

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıklamalarını değerlendiren Şafak Yeşiltepe yaptığı basın açıklamasında şu ifadelere yer verdi:


“Büyük bir sağlık krizinden geçtiğimiz bu kritik dönemeçte Cumhurbaşkanı tarafından bu akşam yapılan açıklama, durumun ciddiyetine uygun somut kararlar bekleyen halkımız için bir kez daha hayal kırıklığı oldu.Halk, sorunları nesnel olarak tespit eden; halkı doğru bilgilendiren bir sorumluluk yerine temelsiz bir proje ile karşı karşıya bırakılmıştır. Bunca zaman içinde, halka “Kendi OHAL’inizi ilan edin" demek dışında adım atılmadı. Risk altında çalışanların beklentileri karşılanmadı. Hayati gereksinmeleri karşılayan sağlık, gıda, temizlik, enerji, iletişim vb. sektörler dışındaki emekçilerin ücretli izine çıkarılma ihtiyaçları yine karşılanmadı.İktidar, halkın en temel beklentilerine yanıt vermek yerine uzun bir böbürlenmenin ardından ülkeyi getirdiği durumu, adeta iflas bayrağını çekerek ortaya koyuyor. Kurdukları rejim, sağlıktan ekonomiye her yanından tel tel dökülüyor. Çözüm olarak ise “milli dayanışma kampanyası” adı altında, bir yardım kampanyasının başlatıldığı açıklanıyor.Soruyoruz, sürekli ne kadar güçlü ve kudretli olduğunu söylediğiniz devlet nerede? Bu devletin kasasında halka ayıracak hiç mi kaynak kalmadı? Ülkenin birikimleri nerelere aktarıldı, kimlerin kasasına boşaltıldı?Ülkenin halkın sorunlarına yetecek kaynağı var!  Yandaşlara ihalelerle aktardığınız muslukları kesin! Köprü, otoyol başta olmak üzere garantili ücret ödemesi ile halkın vergilerini şirketlere akıtmayı bırakın!  Lüks araçlarla gezip, lüks otellerde toplantılara para harcayan Diyanet’in bütçesini hemen sağlık hizmetlerine aktarın!Pek çoğunuzun da sahip olduğu özel hastane zincirlerini kamu hastanesi statüsüne alıp halka açın!
İşsizlik fonunu sadece işçilerin ücretli izin hakkı ve işsiz kalanlar için kullanın! Birkaç aylık maaşımızı bağışlıyoruz diye şov yapmak yerine, ülkenin kaynaklarından elinizi çekin! “


 

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Coşkun ÖZBEK
Etiketler: Samsun, Sol, Parti'den, , Kampanya, Açıklaması,
Yorumlar
Haber Yazılımı