Haber Detayı
14 Haziran 2016 - Salı 13:51 Bu haber 2933 kez okundu
 
Samsun Sosyal Bilimler Lisesi Öğrencileri de Bildiri Yayınladı
Samsun Anadolu Lisesi Öğrencilerinin ardından Samsun Sosyal Bilimler Lisesi Öğrencileri de bildiri yayınlayarak okul yönetimini kınadılar
EĞİTİM Haberi
Samsun Sosyal Bilimler Lisesi Öğrencileri de Bildiri Yayınladı

Samsun Sosyal Bilkimler Lisesi'nden bu yıl mezun olan öğrenciler de yaşam tarzlarına müdahale ve çifte standart uygulaması yapıldığı gerekçesi ile bildiri yayın ladılar.

Öğrenciler bildirilerinde şu görüşlere yer verdiler. " Son 10 Yıla damga vuran Sosyal Bilimler Liseleri arasında Karadeniz Bölgesi'nin önde gelen okullarından Samsun Sosyal Bilimler Lisesi öğrencileri olarak bizler de bu gidişata dur demek için  bu açıklamayı yapmak zorunda kaldık. Edebiyat ve sosyal bilimler alanında ihtiyaç duyulan  üstün  nitelikli bilim adamlarının yetiştirilmesine kaynaklık etmek amacıyla kurulan okulumuzun önüne, siyasi yetkilerle gönderilmiş idareciler tarafından taş konulmaya çalışılmış ve halen de konulmaktadır.

KİTAPLARIMIZ ÇÖP KUTUSUNA ATILDI

Lise hayatımıza , ülkemizi aydınlık bir geleceğe taşımayı düşleyip, her parçamızı ülkemize adamaya hazır gençler olarak başladık. Son 5 yılda okul ve yurt müdürümüz tarafından amaçlarımızdan koparılmaya ve sorgulamadan itaat eden  bir öğrenci topluluğu olarak yetiştirilmeye çalışıldık. Bunların yanında MEB tarafından bizlere eğitim için  tahsis edilmiş ve kendi olanaklarımızla elde ettiğimiz kitaplarımız, haber dahi verilmeden sıralarımızdan alınıp  ne amaçla olduğu belirtilmeden çöp kutusuna atılmıştır.

ÖĞRENCİ VE AİLELERİNİ,  ' DUYARSIZ HAİN AZINLIK' OLMAKLA İTHAM ETTİLER

5 Yıl önce ne umutlarla geldiğimiz okulumuzdan 5 yıl sonra kendi maddi ve manevi çabalarımızla  gerçekleştirdiğimiz mezuniyet töreni ile ayrılırken  bir başka üzücü olay vuku bulmuştur. Yalnızca bu 5 yılın ve YGS - LYS Stresinin vahametini üzerinden atmak isteyen bizlerin 5 dakikalık müzkli eğlence isteği zorbalıkla reddedilmiş, açılan müzik zorla kapatılmıştır. Bu küçük isteği rddedenler bizleri ve ailelerimizi , bazı öğretmen ve idarecilerimizi  Vatan hainliği ile suçlamış,  " Duyarsız Hain Azınlık" olarak itham etmiştir.

ŞEHİTLER HAFTASINDA 2 ŞEHİT VERDİĞİMİZ GÜN SIRA GECESİ YAPTILAR

Bu çirkin ithamı reddederek kendilerine, 20.04.2016 tarihinde okul yurdumuzda düzenledikleri müzikli , oyunlu Sıra Gecesi'ni Şehitler Haftası'nda gerçekleştirdiklerini ve 19.04.2016 tarihinde Şırnak'ta çıkan çatışmada 2 şehit verdiğimizi hatırlatırız. Bu ve bunun gibi rezillikleri görmezen gelemeyiz.

KENDİLERİNİ BİZLERİN ÇOBANI OLDUĞUNA İNANDIRMIŞLAR

Tüm bunların yanısıra son günlerde gördük ki, diğer kardeşlerimiz de bizimle benzer  bu dertlerden muzdaripmiş. Kendilerine demokrasi ve hür bir gelecek yolunda yalnız olmadıklarını hatırlatmak isteriz. Sorgulamadan itaat edeceğimize inanan, kendilerini bizlerin çobanı olduğuna inandıran , bir nebze olsun sorgulamadan itaat eden ve bu gibi absürt düşünceleri mantıklı gören büyüklerimizi yine onların suratlarından dökülen sahte tebessimle selamlıyoruz.

Karanlığı arkamıza alıp, aydınlığa birlikte koşuyoruz." 

 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Samsun, Sosyal, Bilimler, Lisesi, Öğrencileri, de, Bildiri, Yayınladı,
Yorumlar
Haber Yazılımı