Haber Detayı
27 Temmuz 2020 - Pazartesi 12:42 Bu haber 2079 kez okundu
 
Samsun Tabip Odası Başkanlığına Dr Funda Furtun Aday Oldu
Dr. Funda Furtun, 16 Ağustos 2020 Tarihinde yapılacak olan Samsun Tabip Odası Olağan Genel Kurulu'ndaBaşkan Adayı olduğunu açıkladı.
SİVİL TOPLUM Haberi
Samsun Tabip Odası Başkanlığına Dr Funda Furtun Aday Oldu

Samsun'da görev yaptığı özel hastanede 2015 yılında silahlı saldırı sonucunda öldürülen Göğüs  Cerrahı Opr. Dr. Kamil Furtun'un eşi olan Dr. Funda Furtun, Samsun Tabip Odası Yönetim Kurulu üyesi olarak görev yapıyor.

 

Samsun Tabip Odası tarihinde ilk kez oda başkanının bir kadın hekim olmasını amaçladıklarını belirten Çağdaş Hekim Grubu tarafından aday gösterilen Dr. Funda Furtun,  “ Samsun Tabip Odası şehrimizin önemli sivil toplum örgütlerinden biridir. Çağdaş Hekim Grubunun temel anlayışı içinde önemli hizmetler yaptı. Bir hekim olarak ve bir hekim eşi olarak Samsun’da çalışan tüm hekimleri en zor günlerimde yanımda htim. Bu sebeple tüm meslektaşlarıma müteşekkirim.

 Samsun Tabip Odası tüm hekimlerin örgütüdür, içinde olduğum yönetim altında da bu şiarla çalışmıştır. Böyle de kalmaya da devam edecek. Başkan seçildiğim takdirde temel önceliğim ötekileştirmeyen, tüm hekimleri kucaklayan, birleştirici bir Tabip Odası için yönetim kurulumuz ile hizmet etmeye devam edeceğiz. Tüm Samsun hekimlerini meslek odalarına sahip çıkma adına oy kullanmaya davet ediyoruz” dedi.

               

DR. FUNDA FURTUN KİMDİR?

Uzm Dr. Funda Furtun Amasya doğumlu.  1989 Yılında Ondokuz Mayıs Üniversitesi Tıp Fakültesi’ni bitirdi.  Mezun olduğu Tıp Fakültesinde Enfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji ihtisası yaptı. 1996 yılında uzman oldu.

 Samsun Mehmet Aydın Devlet Hastanesi, Samsun Eğitim ve Araştırma hastanesinde görev yapan Dr. Funda Furtun 2001-2002 ve 2018-2020 yılları arasında iki kez Samsun Tabip Odası yönetim kurulu üyeliği yaptı. Dr. Furtun halen bir özel hastanede enfeksiyon hastalıkları uzmanı olarak görev yapıyor.

 

 Dr.Funda Furtun, 29 Mayıs 2015 yılında görevi başında silahlı saldırıya uğrayarak şehit olan Dr. Kamil Furtun’un eşi olup bir erkek evlat annesidir.

 

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Coşkun ÖZBEK
Etiketler: Samsun, Tabip, Odası, Başkanlığına, Dr, Funda, Furtun, Aday, Oldu,
Yorumlar
Haber Yazılımı