Haber Detayı
22 Eylül 2020 - Salı 12:19 Bu haber 1596 kez okundu
 
Samsun Tabip Odası'ndan Ankara'da Sağlıkçılara yapılan saldırıya kınama mesajı
Samsun Tabip Odası, Ankara Keçiören Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde, sağlıkçılara yönelik şiddete sert tepki gösterdi.
SİVİL TOPLUM Haberi
Samsun Tabip Odası'ndan Ankara'da Sağlıkçılara yapılan saldırıya kınama mesajı

Olayla ilgili olarak bir kınama esjı yayınlayan Samsun Tabip Odası Başkanı Dr. Funda Furtun, mesajında şu ifadelere yer verdi:

“Ankara Keçiören Eğitim ve Araştırma Hastanesinde, sağlıkçıya yönelik şiddet yine çirkin yüzünü gösterdi. Silahlı saldırı sonucunda, yaralıyı yaşamda tutmak için büyük çaba içinde olan sağlık emekçileri, hasta yakınlarının silahlı saldırısına uğradı.

 

 Sosyal medyada paylaşılan ve tüm sağlık camiasının içini acıtan görüntüleri büyük bir elemle izledik. Her sağlık emekçisine saldırı, Samsun Tabip Odası olarak şehrimizde kaybettiğimiz arkadaşlarımızın acısını bir kez daha yaşatıyor bizlere. Kendilerini korumak için biraz önce ağır yaralı olarak getirilen hastayı kurtarmaya çalıştıkları Acil Resüsitasyon Odasında, kapı önünde barikat kurma çabaları, bu ülkede sağlık çalışanı olmanın ne denli zor olduğunun göstergesidir.

 

Siyasilerin kendini bilmez her bir hekim karşıtı açıklaması ardından böyle üzücü olayların yaşanması tesadüf değildir. Bu sebeple tüm siyasi ve siyasi olmayan, yetkili veya yetkisiz kişilere diyoruz ki; hekimler hakkında konuştuğunuz her popülist söz, sağlık çalışanlarının kanını elinize yüzünüze bulaştırmaktadır. Artık bir ders alın, söylediklerinizi kulaklarınız duysun.”

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Coşkun ÖZBEK
Etiketler: Samsun, Tabip, Odası'ndan, Ankara'da, Sağlıkçılara, yapılan, saldırıya, kınama, mesajı,
Yorumlar
Haber Yazılımı