Haber Detayı
28 Mart 2020 - Cumartesi 15:51 Bu haber 1278 kez okundu
 
Samsun Tabip Odası’ndan Büyükşehir Belediyesi’ne ‘Su ücreti alınmasın!’ Çağrısı
Samsun Tabip Odası Başkanı Dr. Murat Erkan, Samsun Büyükşehir Belediyesi’nin evde yaşayan her yurttaş için günde 150 litre suyun ücretsiz sağlanmasına ilişkin karar alması gerektiğini söyledi.
SAĞLIK Haberi
Samsun Tabip Odası’ndan Büyükşehir Belediyesi’ne ‘Su ücreti alınmasın!’  Çağrısı

Murat Erkan yaptığı açıklamada ; 

 

“Dünya ve ülkemiz ciddi bir salgınla mücadele etmektedir. Böylesi günlerde herkesin ihtiyacı olan suya ulaşması için, faturalarını ödeyemeyen insanların sularının kesilmemesi yanında, gereksinim duyulan suyun önümüzdeki 3 ay boyunca evde yaşayan her bir kişi için günde 150 litre belediyeler tarafından ücretsiz sağlanmalıdır.

 

Dünya Sağlık Örgütü en az 20 saniye süresince ellerin su ve sabunla usulüne uygun yıkanmasının salgının yayılmasını önlemek için alınabilecek en etkili tedbir olarak açıkladı. Yurttaşlarımıza ellerini sıklıkla yıkama çağrısı yapılırken, bu çağrının amacına ulaşması için tüm yurttaşlarımızın su gereksinimi ücretsiz olarak karşılanmalıdır.

 

Belediye meclisleri ivedi olarak sanal ortamda toplanmalı, evde yaşayan her yurttaş için günde 150 litre suyun ücretsiz sağlanmasına ilişkin karar almalı ve karar hemen yürürlüğe konmalıdır. Samsun Tabip Odası olarak Büyükşehir Belediyesini tüm yurttaşların su gereksinimlerini ücretsiz karşılamaya çağırıyoruz.” Dedi.

 

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Coşkun ÖZBEK
Etiketler: Samsun, Tabip, Odası’ndan, Büyükşehir, Belediyesi’ne, ‘Su, ücreti, alınmasın!’, , Çağrısı,
Yorumlar
Haber Yazılımı