Haber Detayı
25 Kasım 2017 - Cumartesi 16:41 Bu haber 1993 kez okundu
 
Samsun Tabip Odası’ndan Milletvekillerine mektup !
Samsun Tabip Odası Başkanı Murat Erkan TBMM’deki milletvekillerine mektup göndererek , İzmir Milletvekili Atilla SERTEL’in hazırladığı “Hekim ölümleri ve sağlık kuruluşlarındaki hekimlerin çalışma koşullarıyla” ilgili Meclis araştırma önergesine destek vermelerini istedi.
SAĞLIK Haberi
Samsun  Tabip Odası’ndan  Milletvekillerine   mektup !

Dr. Murat Erkan mektubunda şu ifadelere yer verdi: “

 

Bilindiği üzere kısa bir süre önce farklı illerdeki üç hekim meslektaşımız aynı gün intihar ederek yaşamını yitirmiştir. Yaşanan elim olayların ardından hekimlerimizin yoğun çalışma saatleri ve çalışma yaşamındaki sorunlar gündeme gelmiş ancak ülkemizin yoğun gündemi içinde hızla kaybolup gitmiştir.

 

Son yaşanan intihar olaylarının ardından bizler, hekimlerin çalışma koşulları, uzun nöbet süreleri ve çok fazla hasta bakmaları nedeniyle oluşan fiziksel ve psikolojik sorunları gündemde tutabilmek ve sorunun nedenine yönelik tespitlerin yapılması amacıyla çeşitli girişimler başlattık.

 

Bu bağlamda, İzmir Milletvekili Sayın Atilla SERTEL’in hazırlamış olduğu “Hekim ölümleri ve sağlık kuruluşlarındaki hekimlerin çalışma koşullarıyla” ilgili Meclis araştırma önergesi hazırlanmış ve milletvekillerinin imzalarına açılmış olduğunu öğrenmiş bulunuyoruz.

 

Siz değerli Milletvekillerimizin sağlık ortamında yaşanan sorunlara, başta şiddet ve hekim ölümleri olmak üzere her zaman içtenlikle duyarlılık gösterdiğinizi biliyor ve gözlemliyoruz. Türkiye Büyük Millet Meclis’inde konuya ilişkin yapılacak olan araştırmanın yaşadığımız sorunlara çözüm arayışında çok önemli bir yol gösterici olacağına inanıyoruz.

 

Bu duygu ve düşüncelerle, hazırlanmış olan meclis araştırma önergesine destek ve katkı vermenizi diliyor, saygılarımı sunuyorum.”

 

 

 

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Coşkun ÖZBEK
Etiketler: Samsun, , Tabip, Odası’ndan, , Milletvekillerine, , , mektup, !,
Yorumlar
Haber Yazılımı