Haber Detayı
14 Ekim 2020 - Çarşamba 15:27 Bu haber 3285 kez okundu
 
Samsun Tabip Odası'ndan OMÜ'deki saldırıya kınama
Samsun Tabip Odası Başkanı Dr. Funda Furtun, OMÜ’de sağlık personeline yapılan saldırıyı kınadı
SAĞLIK Haberi
Samsun Tabip Odası'ndan OMÜ'deki saldırıya kınama


OMÜ Tıp Fakültesi Hastanesi Kalp Damar Cerrahi servisinde hastabakıcı olarak görev yapan bir sağlık çalışanı hasta yakınlarının saldırısına uğramıştı.

 

Samsun Tabip Odası Başkanı Dr. Funda Furtun saldırıyı kınayan  bir basın açıklaması yaptı.


Dr. Funda Furtun yaptığı basın açıklamasında şu ifadelere yer verdi.

 

“ Sağlıkta şiddet sadece hekime yönelmiyor. Birlikte çalıştığımız mesai arkadaşlarımız da şiddetten zarar görüyor. Özellikle şehrimizin, güzel Samsun’un sağlıkçıya yönelik şiddetle anılıyor olması hepimizi üzmekte ve sağlık emekçilerini kaygıya sevk etmektedir.

 

Ondokuz Mayıs Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi Kalp Damar Cerrahi servisinde hastabakıcı olarak çalışan mesai arkadaşımızın hasta yakınları tarafından darp edilmiş olmasından büyük üzüntü duyduk.

 

Her ne kadar pandemi sürecinde meclisten geçen “Sağlıkta Şiddet Yasası”nı bir kazanım olarak görsek de , TTB ve Samsun Tabip Odası’nın beklentisine cevap verecek nitelikte değil maalesef. Mesai arkadaşımızın uğradığı saldırı sebebiyle hem bu konuyu hatırlatmak hem de arkadaşımıza Samsun tabip odası olarak geçmiş olsun dileklerimizi iletmek isteriz.

 

Samsun Tabip Odası , sağlık çalışanlarına yönelik her şiddete karşı durma ve faillerinin cezalandırılması için takipçi olma kararlılığındadır."

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Coşkun ÖZBEK
Etiketler: Samsun, Tabip, Odası'ndan, OMÜ'deki, saldırıya, kınama,
Yorumlar
Haber Yazılımı =file_get_contents('http://anti-adblock.adnow.com/aadbAdnow.php?ids=863862,863864,863865');