Haber Detayı
09 Ağustos 2020 - Pazar 23:20 Bu haber 3536 kez okundu
 
Samsun Tapu Müdürlüğü Çalışanlarından İş Yükü İsyanı!..
BAYINDIR MEMURSEN Samsun Şube Başkanı İsa Çolak krediler nedeniyle Tapu Müdürlüklerindeki iş yükünün arttığını, personel sayısının yetersizliği nedeniyle personel üzerindeki baskı ve yoğunluğun dayanılamayacak seviyelere geldiğini söyledi.
SİVİL TOPLUM Haberi
Samsun Tapu Müdürlüğü Çalışanlarından İş Yükü İsyanı!..

BAYINDIR MEMURSEN Samsun Şube  Başkanı İsa Çolak konu ile ilgili olarak yaptığı basın açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

 

“ Tüm dünyayı etkisi altına alan Covid-19 (koronavirüs) salgını, ülkemizde görülmeye başladığı ilk andan itibaren devletimizin tüm kaynaklarını seferber ederek almış olduğu önlemler ve büyük fedakârlıklarla ekonomik tedbirlerin hayata geçirilmesinde, Tapu müdürlüğü çalışanları olarak büyük özveri ile çalışmalarımızı aksatmadan vatandaşlarımızı bekletmeden en üst düzeyde  hizmet vermeyi görev ve sorumluluğumuz olarak gördük,

 

Ancak bu yoğun çalışma sistemi fedakârlıkla çalışan personeli baskı ve yoğunluk ile zor durumlara maruz kalarak bu süreçte, kredi faiz oranlarının düşmesine müteakip konut ve gayrimenkul satışlarının hızlı bir şekilde artması ile Tapu Müdürlüklerindeki iş yükü daha üst seviyelerde artırmıştır. Bu artış, personel sayısının yetersizliğinden zaten zorluklarla yürütülen işleri,  daha da vahim hale getirerek personel üzerindeki baskı ve yoğunluğu dayanılamayacak seviyelere getirmiştir.

 

Tapu Müdürlüğü çalışanları artan bu iş yükü altında ezilmektedir. Sağlıklarını hiçe sayarak yalnızca vatandaşa hizmet etmeye ve üzerine düşen sorumlulukları aksatmamaya  çalışan personelin, ataması yapılmamakta, eş durumu vb. durumlardan dolayı ayrılan personelin yeri dahi boş bırakılmaktadır. Kendisinden ödün vererek devletimizin uyguladığı tedbirlere tüm gücü ile destek vermeye çalışan personel karşılığında, yalnızca olması gerekeni istemektedir.

 

Personel eksikliğinden dolayı yaşanan bu iş yoğunluğu çalışan personelin sağlıklarını etkilemekte, artık psikolojik travmalar oluşturmaya başlamıştır. Tüm bu olumsuzluklar ivedi bir şekilde çözüme kavuşturulmalıdır.

 

Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü çalışanları gösterdikleri özverili çalışmalara istinaden, aile ve sosyal hayatlarının iyileşmesi adına, atama sorunlarının çözümü, personel eksikliğinin giderilerek ivedi alım yapılması ve dosya paylaşım sisteminin hayata geçirilmesini beklemektedir."

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Coşkun ÖZBEK
Etiketler: Samsun, Tapu, Müdürlüğü, Çalışanlarından, İş, Yükü, İsyanı!..,
Yorumlar
Haber Yazılımı