Haber Detayı
21 Ağustos 2019 - Çarşamba 13:56 Bu haber 2746 kez okundu
 
Samsun Tarım Fuarı 25 Eylül’de Kapılarını 5. Kez Açacak
TÜYAP Samsun 5.Tarım, Hayvancılık ve Teknolojileri Fuarı, 25 – 29 Eylül 2019 tarihlerinde kapılarını 5. Kez açmaya hazırlanıyor.
EKONOMİ Haberi
Samsun Tarım Fuarı 25 Eylül’de Kapılarını 5. Kez Açacak

Tüyap Tüm Fuarcılık Yapım A.Ş. tarafından T.C. Tarım ve Orman Bakanlığı, T.C. Ticaret Bakanlığı, T.C. Samsun Valiliği, Samsun Büyükşehir Belediyesi, Samsun Ticaret ve Sanayi Odası, Samsun Ticaret Borsası, Samsun Esnaf ve Sanatkarlar Birliği, Samsun İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü, Türkiye Tarım Kredi Kooperatifleri Merkez Birliği,  Türkiye Ziraat Odaları Birliği (TZOB), Ziraat Mühendisleri Odası, Türk Tarım Alet ve   Makineleri İmalatçıları Birliği (TARMAKBİR), 19 Mayıs Üniversitesi ve KOSGEB’in        destekleri ve işbirlikleri ile hazırlanan 5. Tarım Fuarı,  TÜYAP Samsun Fuar ve Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilecek.

 

TÜYAP Samsun Bölge Müdürü Oğuzhan Çamaş,  bu yıl beşincisini gerçekleştirilecek olan  Samsun Tarım Fuarı’nın bölge ekonomisine büyük katkı sağladığını, her geçen yıl  fuarcılık konusunda  büyüme kaydettiklerini söyledi.

 

BÖLGENİN EN KAPSAMLI VE EN BÜYÜK FUARI

 

Çamaş; " Samsun Tarım Fuarı;   bölgenin en kapsamlı ve en büyük fuarı haline gelmiştir. Yerli  ve yabancı büyük  firmaların  Fuarda yer alması, Samsun başta olmak üzere bölgemizin tarım sektöründe önemli bir konumda bulunduğunun göstergesidir. Her geçen yıl büyüyerek 50.000 metrekare alanda hazırladığımız  Samsun Tarım, Hayvancılık ve Teknolojileri Fuarı; bölgesel anlamda sektörün en önemli etkinliği olmuştur, Türk çiftçisi ve üreticisi için çok önemli bir buluşma platformu haline gelmiştir. Samsun Tarım Fuarı’nı ziyarete  gelecek on binlerce çiftçimiz tarım sektöründeki son  teknolojileri  yakından takip etme olanağı bulacak.

 

ÇİFTÇİLER SEKTÖRDEKİ GELİŞMELERİ SAMSUN FUARINDAN TAKİP EDECEK

 

Samsun Tarım Fuarımızla  ilgili yapılan yurtiçi ve yurtdışı tanıtımlar neticesinde, yerli ve yabancı iş adamlarının profesyonel anlamda katılımcılar ile bağlantılar kurmasını sağlayarak, bölge ticaretine katkıda bulunacağız. Ayrıca, başta  Samsun ve ilçeleri olmak üzere, Ordu’ dan Erzurum’ a, Sinop' tan Tekirdağ' a özellikle Karadeniz ve  İç Anadolu olmak üzere  30' un üstünde şehirden Samsun 5.Tarım Fuarı'nı ziyaret etmeye gelen çiftçiler ve sektör temsilcileri;  sektördeki yenilikleri, teknolojideki gelişmeleri takip etmelerine ve verimli tekniklerle üretim yapılmasına Samsun Tarım Fuarı vesilesi ile imkân sağlanacak. Bu sene de yeni ürün ve teknolojileri  görmek  ve ticari fırsatlar sağlamak için tüm çiftçileri ve sektör temsilcilerini  fuara davet ediyoruz.” Dedi.

 

 

YURT DIŞINDAN 15 ÜLKEDEN ALIM HEYETLERİ AĞIRLANACAK


Yurt içindeki ve yurt dışındaki tanıtım faaliyetlerini 1 yıl boyunca aralıksız sürdürdüklerini dile getiren Çamaş, “5. Samsun Tarım Fuarı’nda bu yıl İran, Azerbaycan, Gürcistan, Umman, Arabistan, Filistin, İsrail, Ürdün, Lübnan, Irak, Sudan, Cezayir, Fas, Libya ve Mısır gibi ülkelerden iş adamı alım heyetlerini ağırlayacağız.  Alım heyetleri ve firmalar ikili iş görüşmeleri yapacak. Böylelikle önemli iş bağlantılarının kurulmasında etkili olacağız.  Ayrıca fuarımız, ülkeler arasında ticari bir köprü oluşturarak  ülke  ekonomisine  önemli katkıları sağlayacak.” Diye konuştu.

 

FUARIN ONUR KONUĞU VEZİRKÖPRÜ

 

Vezirköprü’nün  5. Samsun Tarım, Hayvancılık ve Teknolojileri Fuarı’nın Onur Konuğu olacağını açıklayan Oğuzhan Çamaş açıklamasını şöyle tamamladı:  “Vezirköprü  ilçemiz, bu yıl fuarımızın onur konuğu olacak. Tarım Fuarı’nda Vezirköprü’nün  tarımsal ürünleri tanıtılacak, Vezirköprü’ye özgü  ikramlar yapılacak ve özellikle ‘Vezirköprü’nün  tarım ekonomisi, tarımdaki geleceği, tarımının verimliliğini artırmak ve geliştirmek için ne yapabilir’ gibi düşünceler masaya yatırılacak.   

 

SAMSUN 5.TARIM FUARINA BÜYÜK İLGİ

 

Fuarımızla ilgili olarak etkili pazarlama ve tanıtım faaliyetlerine hız verdik.  Karadeniz Bölgesi ve  çevresindeki tüm illerde ve köylerde Samsun Tarım Fuarı’nın tanıtımlarını  yaparak  daha erken bir farkındalık sağlamayı hedefledik. Karadeniz’de en büyük sektör tarımdır.  Ve bizler de tarıma hizmet ediyoruz. Yerel yönetimlerimizle kol kola vererek, çiftçilerimize ve hizmet için bu fuarları gerçekleştiriyoruz. Firmalar, şimdiden talepte bulunmaya başladılar. Fuarımızdan stant almak isteyenlerin talepleri her geçen gün artıyor. Bu yıl, rekor kıracağımız bir yıl olacak.” 

 

Girişin ücretsiz olduğu 5. Tarım, Hayvancılık ve Teknolojileri Fuarı,  25 - 28 Eylül tarihlerinde 10.00 - 20.00 arasında, 29 Eylül 2019 günü ise 10.00 - 19.00 saatleri arasında ziyaret edilebilecek.

Fuar hakkında daha detaylı bilgi edinmek ve etkinlikleri takip etmek için www.tarimfuarisamsun.com adresini ziyaret edebilirsiniz.

 

 

 

 

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Coşkun ÖZBEK
Etiketler: Samsun, Tarım, Fuarı, 25, Eylül’de, Kapılarını, 5., Kez, Açacak,
Yorumlar
Haber Yazılımı